Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2019, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.573.2019.2.IZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.573.2019.2.IZ

Braku prawa do odliczenia podatku z tytułu realizowanego projektu pn. ,,Budowa świetlicy wiejskiej .

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku, który wpłynął do tut. Organu w dniu 9 października 2019 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku z tytułu realizowanego projektu pn. ,,Budowa świetlicy wiejskiej . jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku z tytułu realizowanego projektu pn. ,,Budowa świetlicy wiejskiej

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

W ramach realizowanych zadań własnych korzystając z Programu Obszarów Wiejskich 2014 - 2020, poddziałanie 19.2, wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Wnioskodawca realizował projekt, którego przedmiotem była budowa Świetlicy Wiejskiej. W miejscowości tej brak było miejsca do spotkań mieszkańców. Świetlica jest miejscem w którym rozwijać będzie się integracja mieszkańców.

Charakterystyka obiektu: budynek parterowy, niepodpiwniczony. Sala główna przewidziana jest do zbiorowych zajęć klubowych, prowadzenia prelekcji, występów mało osobowych zespołów artystycznych, zebrań i akademii. W budynku znajduje się również kotłownia i pomieszczenia sanitarne. Budynek wykonany został w technologii tradycyjnej, ściany murowane, dach o konstrukcji z typowych dźwigarów drewnianych. Budynek został wyposażony w niezbędne instalacje.

Gmina posiada projekt budowy budynku oraz pozwolenie na budowę wydane przez starostę. Koszty poniesione w ramach operacji zostały oszacowane na podstawie kosztorysu inwestorskiego, który został sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczanie planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. Gmina dokonała wyboru wykonawców poszczególnych zadań ujętych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji zgodnie z zachowaniem konkurencyjnego trybu ich wyboru na zasadach określonych w umowie o dofinansowanie. Przy wyborze wykonawców zadań wykonawca zastosowała kryteria oceny ofert pozwalającą na dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty tym samym najtańszej na rynku, co zapewni racjonalność wydatków poniesionych na realizację zadania. Poniesione wydatki na budowę budynku świetlicy pozwoliły wybudować budynek w całości, w zakresie umożliwiającym wykorzystanie go do celu któremu służyć, czyli:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00