Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2019, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.698.2019.1.MH, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.698.2019.1.MH

brak prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT z tytułu realizacji projektu w całości lub w części, zarówno w trakcie realizacji inwestycji, jak i po jej zakończeniu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2019 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT z tytułu realizacji projektu w całości lub w części, zarówno w trakcie realizacji inwestycji, jak i po jej zakończeniu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT z tytułu realizacji projektu w całości lub w części, zarówno w trakcie realizacji inwestycji, jak i po jej zakończeniu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina (dalej: Gmina) jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) do zadań własnych Gminy należy zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty.

Gmina wraz z Województwem oraz 12 Jednostkami Samorządu Terytorialnego stara się o dofinansowanie działań ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Rozwoju Województwa na lata 2014-2020, mających na celu rozwój usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną oraz podniesienie ich jakości i bezpieczeństwa, przygotowywanych do realizacji w ramach projektu gdzie VAT może być kosztem kwalifikowanym.

W ramach projektu Gmina poniesie wydatki na: zakup i wdrożenie urządzeń i systemów ochrony sieci informatycznych, systemów ochrony i archiwizacji danych, systemów służących do świadczenia elektronicznych usług przez Gminę, migrację danych (z lokalnych systemów dziedzinowych e-usług na serwer aplikacyjny), zakup usług dot. awansu cyfrowego (utworzenie formularza do badania poziomu satysfakcji klienta z e-usług), zakup usług szkoleniowych dot. pracowników Gminy (w związku z wdrażanymi systemami i przygotowaniem do świadczenia e-usług), zakup usługi Inżyniera Kontraktu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00