Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2019, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.554.2019.2.MMA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.554.2019.2.MMA

Nieuznanie nabytych składników majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej tę transakcję.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14 r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 8 października 2019 r. (data wpływu 8 października 2019 r.) uzupełnionym pismem z dnia 4 grudnia 2019 r. (data wpływu 11 grudnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania nabytych składników majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej tę transakcję jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania nabytych składników majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej tę transakcję.

We wniosku wspólnym złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
    Pana M.M.
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
    Panią N.P.

przedstawiono następujący stan faktyczny:

M.M. (dalej Sprzedający) prowadzi działalność gospodarczą pod firmą () Sprzedający prowadzi działalność gospodarczą obejmującą kilka dziedzin, w tym - do dnia transakcji sprzedaży aktywów - działalność polegającą na prowadzeniu sklepu internetowego z asortymentem służącym do (...). Niezależnie od tej działalności, Sprzedający prowadzi działalność obejmującą m.in. internetowy sklep z artykułami zagospodarowania placów zabaw oraz wypożyczalnię samochodów klasy premium.

Do każdego z obszarów działalności gospodarczej Sprzedającego można przypisać pewne aktywa wyłącznie związane z daną branżą. Wspólne dla wszystkich przedsięwzięć Sprzedającego pozostają księgowość, niektóre rachunki bankowe, finansowanie bieżącej działalności gospodarczej (m.in. w postaci karty kredytowej, kredytu kupieckiego, kredytów operacyjnych). Sam sklep internetowy () powstał w 2013 r. wraz z wykupem serwera i zamówieniem domeny. Sklep był tworzony organicznie przez Sprzedającego. Logo sklepu zostało stworzone osobiście, podobnie wszystkie grafiki do sklepu. Wraz ze wzrostem sprzedaży byli zatrudniani kolejni pracownicy do obsługi sklepu. Nabywane były kolejne elementy wyposażenia biurowego, w tym sprzęt komputerowy. Sprzedający dysponuje pawilonem handlowym, w którym prowadzona była działalność związana ze sklepem.

- będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako świadczenia odrębne, niestanowiące zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa?
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00