Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.01.2020, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.708.2019.1.JM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.708.2019.1.JM

Zwolnienie z obowiązku prowadzenia sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2019 r. (data wpływu 15 listopada 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia sprzedaży usług przy zastosowaniu kas rejestrujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia sprzedaży usług przy zastosowaniu kas rejestrujących.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni w pierwszym kwartale 2020 roku zamierza rozpocząć prowadzenie tzw. działalności nierejestrowanej, szczegółowo określonej w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (Dz. U. 2018 poz. 646), której przedmiotem będzie świadczenie usług prawnych polegających na sporządzaniu pism procesowych. Usługi świadczone będą na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Działalność nierejestrowana prowadzona będzie przez Wnioskodawczynię poprzez wykorzystywanie środków porozumiewania się na odległość, precyzując za pomocą internetu.

Promocja oferty będzie dystrybuowana przez Wnioskodawczynię za pomocą internetowych portali społecznościowych i internetowych portali ogłoszeniowych, natomiast kontakt z klientem będzie odbywał się za pośrednictwem poczty e-mail, także rezultat usługi czyli zamówione przez klientów pisma procesowe będą dostarczane klientom w postaci plików poprzez pocztę e-mail. Wskazać w tym miejscu należy, że Wnioskodawczyni dopuszcza możliwość fizycznego kontaktu (spotkania) ze swoimi klientami, szczególnie zaś z klientami zamieszkałymi w tej samej miejscowości lub w miejscowościach ościennych np. w celu dostarczenia przez klienta niezbędnych dokumentów m.in. odpisów wyroków i postanowień sądowych, decyzji administracyjnych i innych dokumentów, które będą stanowiły podstawę realizacji usługi przez Wnioskodawczynię.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00