Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.675.2019.1.MO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.675.2019.1.MO

prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych drogą elektroniczną

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 października 2019 r. (data wpływu 4 listopada 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych drogą elektroniczną jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych drogą elektroniczną.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.

X [dalej: Wnioskodawca lub Spółka] prowadzi działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa finansowego . Świadczone przez Spółkę usługi pośrednictwa, co do zasady, podlegają zwolnienia z VAT (głównie sprzedaż ). Ponadto usługi świadczone przez Wnioskodawcę obejmują również usługi opodatkowane VAT według stawki podstawowej wynoszącej obecnie 23% (np. pośrednictwo przy sprzedaży usług . W związku z powyższym Spółka jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej i do jej celów Spółka nabywa towary i usługi od współpracujących z nią kontrahentów [dalej: Kontrahenci], w tym od różnego rodzaju pośredników/doradców [dalej: Doradcy]. Transakcje te, co do zasady, podlegają zakresowi opodatkowania VAT, przy czym są to zarówno transakcje opodatkowane efektywnie VAT, jak i podlegające zwolnieniu z VAT. Usługi świadczone na rzecz Spółki przez Doradców są zazwyczaj zwolnione z VAT. Transakcje opodatkowane efektywnie VAT są zawsze dokumentowane fakturami, natomiast w przypadku transakcji zwolnionych z VAT zdarzają się przypadki braku dokumentowania takich transakcji fakturami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00