Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2020, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.861.2019.1.KO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.861.2019.1.KO

w zakresie określenia podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki i wystawienia faktury korygującej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 27 listopada 2019 r. (data wpływu 3 grudnia 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki i wystawienia faktury korygującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 grudnia 2019 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie m.in. określenia podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki i wystawienia faktury korygującej.

We wniosku przedstawiono następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca jest producentem odlewów z żeliwa szarego, sferoidalnego i stopowego dla przemysłu maszyn rolniczych, motoryzacji, przemysłu stoczniowego, wydobywczego, maszynowego, energetyki oraz wielu innych. Wnioskodawca jest spółką należącą do grupy kapitałowej, która oferuje najwyższej jakości odlewy żeliwne, staliwne oraz odkuwki.

Sp. została wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS dnia 2018 roku jako spółka przekształcona powstała z przekształcenia spółki pod firmą X Spółka Akcyjna. Ilekroć w niniejszym wniosku jest mowa o Wnioskodawcy lub Spółce, odnosi się to zarówno do sp. jak i jej poprzednika prawnego X S.A.

Podwyższenie kapitału w P

W dniu 25 listopada 2014 r. Wnioskodawca wniósł do D (aktualnie P.) aport, którego przedmiotem były prawa ochronne do znaków towarowych. W zamian za wniesiony aport Spółka otrzymała akcje spółki P Dokonanie aportu praw do znaków towarowych stanowiło transakcje podlegające opodatkowaniu w podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00