Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2020, sygn. 0111-KDIB4.4014.391.2019.4.PM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.391.2019.4.PM

- Czy sprzedaż Należności za cenę równą ich wartości nominalnej lub niższą w ramach Transakcji nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług po stronie Spółki, a w konsekwencji podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 4). - Czy przeniesienie przez Spółkę Zobowiązań w ramach Transakcji nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług u Spółki i nie wpływa po stronie Spółki na podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostawy poszczególnych towarów i usług przenoszonych w ramach Transakcji ani nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych przez Nabywcę? (Przeformułowane pytanie oznaczone we wniosku nr 6). - Czy przeniesienie części zakładu pracy w ramach Transakcji nie podlega odrębnemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ani opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 7).

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 i art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z 23 października 2019 r. (data wpływu 25 października 2019 r.), uzupełnionym 30 grudnia 2019 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży składników materialnych i niematerialnych:

  • w części odnoszącej się do sprzedaży części Należności, które stanowiły wierzytelności trudne jest prawidłowe,
  • w części dotyczącej sprzedaży części Należności, które stanowiły wierzytelności niewymagalne jest nieprawidłowe,
  • w części odnoszącej do przeniesienia Zobowiązań Spółki na Nabywcę jest prawidłowe,
  • w części odnoszącej się do przenoszonej części zakładu pracy
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00