Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 21.02.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.145.2019.1.IM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.145.2019.1.IM

Ulga badawczo-rozwojowa, koszty kwalifikowane, odrębna ewidencja pomocnicza.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 grudnia 2019 r. (data wpływu 23 grudnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  • możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej jest prawidłowe,
  • kosztów kwalifikowanych jest prawidłowe,
  • sposobu wyodrębnienia kosztów kwalifikowanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, w zakresie kosztów kwalifikowanych oraz w zakresie sposobu wyodrębnienia kosztów kwalifikowanych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych (dalej: PIT) jako komplementariusz w spółce komandytowej (dalej: Spółka).

Spółka realizuje usługi w branży medycznej, zajmuje się głównie projektowaniem i budową mobilnych pracowni () o zindywidualizowanym charakterze wykonywanych na zamówienie klientów.

Spółka w ramach swojej działalności zajmuje się także budową przenośnych pracowni A, magazynowaniem A oraz utylizacją A.

Branża medyczna charakteryzuje się wysoką konkurencją pomiędzy producentami i wymaga oferowania zaawansowanych technologicznie innowacyjnych rozwiązań.

W związku z tym podmioty działające w tej branży inwestują sporo w innowacje, które powodują, że dany towar będzie wyróżniał się na tle oferty podmiotów konkurencyjnych i będzie dopasowany do zmieniających się realiów.

Rozwój podmiotów z branży opiera się na tworzeniu innowacyjnych koncepcji produktów, które wychodzą naprzeciw stale zmieniającym się potrzebom i oferują dodatkowe korzyści dla klienta. Innowacje polegają zarówno na tworzeniu nowych, jak i udoskonalaniu już istniejących produktów. Duże znaczenie ma także rozwój technologii produkcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00