Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.04.2020, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.139.2020.1.MGR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.139.2020.1.MGR

opodatkowanie w formie karty podatkowej usług kosmetycznych (wypełnianie kwasem hialuronowym)

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) oraz art. 15zzs ust. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 374, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 21 stycznia 2020 r. (data wpływu 4 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania w formie karty podatkowej usług kosmetycznych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lutego 2020 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej 7 stycznia 2016 r. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług kosmetycznych (kod PKD: 96.02.Z), opłacając podatek dochodowy w formie karty podatkowej. Zatrudnia pracownice na podstawie umowy o pracę.

W aktualnej ofercie salonu znajduje się m.in. depilacja laserowa, karboksyterapia, kosmetyka laserowa oraz zabiegi medycyny estetycznej (np. makijaż permanentny), do których wykonywania personel ma odpowiednie uprawnienia i umiejętności. Wnioskodawczyni chciałaby poszerzyć swoją ofertę o kompleksowe usługi, będące zabiegami, których część może wykonać jedynie lekarz (medycyny estetycznej) z odpowiednimi uprawnieniami. Rozszerzenie oferty ma na celu zwiększenie konkurencyjności salonu na rynku ze względu na rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi ze strony klientów. Kompleksowa usługa zawierająca pakiet uzupełniających się zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej zapełniłaby tę lukę w ofercie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00