Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.05.2020, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.160.2020.1.EC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.160.2020.1.EC

W zakresie skutków podatkowych zwrotu dopłat wniesionych do spółki austriackiej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z poźn.zm.) w zw. z art. 15zzs ust. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020r. poz. 374 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 10 lutego 2020 r. (data wpływu 18 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwrotu dopłat wniesionych do spółki austriackiej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwrotu dopłat wniesionych do spółki austriackiej.

We wniosku złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
    Panią X,
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
    Pana Y,

Przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

X (dalej: "Wnioskodawca") jest rezydentem podatkowym w Polsce i podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. Osoba zainteresowana niebędąca stroną Y (dalej: "Osoba Zainteresowana") jest rezydentem podatkowym w Polsce i podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. Wnioskodawca oraz Osoba Zainteresowana byli wspólnikami polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: "polska spółka z o.o.").

Wnioskodawca wraz z Osobą Zainteresowaną zawiązali spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością prawa austriackiego (dalej: "A spółka GmbH"). Wnioskodawca objął 10% udziałów, Osoba Zainteresowana 90% udziałów, w zamian za wkład pieniężny. Następnie Wnioskodawca jak i Osoba Zainteresowana wnieśli do A spółki GmbH wszystkie udziały posiadane w polskiej spółce z. o.o. jako wkład w formie rzeczowej, proporcjonalnie do posiadanych udziałów w austriackiej spółce GmbH. Wkłady te zostały wniesione w całości na kapitał rezerwowy austriackiej spółki z o.o., bez podwyższenia kapitału zakładowego austriackiej spółki GmbH i będą miały charakter zwrotny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00