Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.343.2020.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.343.2020.1.JS

brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania inwestycyjnego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 maja 2020 r. (data wpływu 20 maja 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. Remont i adaptacja pomieszczeń - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 maja 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. Remont i adaptacja pomieszczeń .

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Gmina Miasto zakończyła realizację zadania inwestycyjnego pn.: Remont i adaptacja pomieszczeń przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020.

Projekt zakładał adaptację pomieszczeń szkoły (budynek A) na potrzeby funkcjonowania przedszkola publicznego. W budynku funkcjonuje Przedszkole , przeniesione z budynku położonego przy ulicy . Zwiększono liczbę miejsc przedszkolnych o dwa oddziały (około 50 dzieci). W ramach zadania przeprowadzono adaptację budynku na przedszkole miejskie liczące około 127 dzieci (5 oddziałów). W piwnicy budynku znajduje się kuchnia wraz ze stołówką obsługującą przedszkole miejskie nr 2, z której korzystają przedszkolaki i nauczyciele. Pracownicy obsługi nie korzystają z kuchni i stołówki. Kuchnia obsługuje także drugą stołówkę znajdującą się w innej części budynku (osobne wejście), która jest na potrzeby uczniów i nauczycieli z innych jednostek placówek oświatowych Wnioskodawcy. Nie przewiduje się korzystania ze stołówki przez pracowników obsługi. Usługi wyżywienia będą związane z wykonywaniem zadań opiekuńczych przez Placówki. Sprzedaż posiłków nie ma również charakteru komercyjnego, tj. nie ma na celu osiągnięcia dochodu. Na parterze oraz na pierwszym piętrze zlokalizowane są pomieszczenia dla poszczególnych oddziałów przedszkolnych wraz z toaletami i pomieszczeniami socjalnymi dla nauczycieli. Ponadto, wydzielono salę terapeutyczną oraz gabinet logopedyczny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00