Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.07.2020, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.65.2020.1.BB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.65.2020.1.BB

jeżeli nabyty budynek lub lokal jest zajęty przez osoby trzecie, spełnienie warunków określonych w ust. 2 pkt 2-5 może nastąpić w okresie 5 lat od dnia nabycia; w tym wypadku zawiesza się odpowiednio bieg terminu przedawnienia do dokonania wymiaru podatku. Wobec powyższego, stanowisko Wnioskodawczyni sprowadzające się do twierdzenia, że mimo posiadania udziału we współwłasności nieruchomości innej niż ta opisana we wniosku, Wnioskodawczyni przysługuje prawo do skorzystania z ulgi przewidzianej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn należało uznać za prawidłowe.

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z 20 kwietnia 2020 r. (data wpływu 28 kwietnia 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie możliwości skorzystania z ulgi mieszkaniowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 kwietnia 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od spadku i darowizn w zakresie możliwości skorzystania z ulgi mieszkaniowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną. W dniu 19 maja 2016 r. zawarła w formie pisemnej z podpisem notarialnie poświadczonym umowę z M.J. o sprawowanie nad M.J. oraz jej mężem opieki. Przyczyną powyższego był podeszły wiek i niedołężność małżonków. Zgodnie z par. 1 umowy do zakresu obowiązków Wnioskodawczyni należały m.in. pomoc małżonkom w załatwianiu codziennych spraw życiowych, uiszczanie w ich imieniu stosownych opłat, zapewniania zakupów, czy wymaganych przez małżonków zabiegów pielęgnacyjnych. Wskazaną opiekę Wnioskodawczyni wykonywała przez okres ponad dwóch lat od chwili zawarcia umowy, tj. poświadczenia na niej podpisów przez notariusza.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00