Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.08.2020, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.463.2020.1.OS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.463.2020.1.OS

Brak prawa do odliczenia podatku VAT

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 czerwca 2020 r. (data wpływu 17 czerwca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. .

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Powiat jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług i dla celów transakcji objętych podatkiem VAT posługuje się nadanym numerem NIP. Powiat z dniem 1 stycznia 2017 r. dokonał centralizacji rozliczeń podatku VAT wraz ze wszystkimi swoimi jednostkami organizacyjnymi. W konsekwencji to Powiat dokonuje rozliczeń podatku VAT od czynności opodatkowanych wykonywanych zarówno przez Powiat jak i jego jednostki organizacyjne, w tym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr im. w ...

Powiat zamierza ubiegać się o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w w ramach konkursu pn. . Dofinansowanie dotyczy zadania pn.: .

Przedsięwzięcie dotyczy utworzenia pracowni ekologicznej z sali lekcyjnej, w której odbywają się obecnie lekcje edukacji dla bezpieczeństwa. Pracownia ta posiada zaplecze. W związku z nową podstawą programową (czyli zwiększeniem godzin biologii, chemii, fizyki i geografii w klasach liceum i technikum) sala zostanie przekształcona w nowoczesną ekopracownię. Od września 2020 r. w pomieszczeniu tym będą odbywały się lekcje chemii, biologii jak również geografii. Stan techniczny sali kwalifikuje ją do remontu. Dotychczas w sali została wymieniona instalacja elektryczna, lecz zostały jeszcze niezamalowane ślady. Parapety podokienne wykonane są z żelbetu krytego lastrykiem o znacznym stopniu zużycia niemożliwym do naprawy. Stolarka okienna jest nowa, wykonana z PVC. Stolarka drzwiowa jest w złym stanie technicznym. Ogrzewanie sali stanowią grzejniki żeliwne malowane farbą olejną. Powłoka malarska jest w złym stanie technicznym. Kratki wentylacyjne są zużyte i kwalifikują się do wymiany. Sala wyposażona jest w stary komputer stacjonarny i stary monitor, które nie spełniają współczesnych standardów wyposażenia szkół. Pomieszczenie w którym ma powstać pracownia ekologiczna wyposażone jest w stare i zużyte stoliki uczniowskie oraz w starą tablicę i biurko nauczycielskie. Przedmioty te zostaną usunięte. Na wyposażeniu pracowni pozostaną szafy znajdujące się na zapleczu oraz: mikroskop świetlny, preparaty mikroskopowe, zestaw skał i minerałów, wizualizer, zestaw plansz o tematyce ekologicznej, plansza (układ okresowy pierwiastków chemicznych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00