Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rok 2011 nr 3 poz. 28
Wersja archiwalna od 2011-04-19 do 2023-03-11
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rok 2011 nr 3 poz. 28
Wersja archiwalna od 2011-04-19 do 2023-03-11
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE NR 22
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO1)

z dnia 19 kwietnia 2011 r.

w sprawie nadania statutu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

Na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 25 marca 2011 r. o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia (Dz. U. Nr 76, poz. 408) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1. Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia nadaje się statut, stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

1) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego kieruje działem administracji rządowej - kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Dz. U. Nr 216, poz. 1595).

Załącznik do zarządzenia Nr 22 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
z dnia 19 kwietnia 2011 r.

STATUT
CENTRUM POLSKO-ROSYJSKIEGO DIALOGU I POROZUMIENIA

Rozdział 1

Postanowienia ogólne

§ 1. Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, zwane dalej „Centrum”, jest państwową osobą prawną działającą na postawie ustawy z dnia 25 marca 2011 r. o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia (Dz. U. Nr 76, poz. 408), zwanej dalej „ustawą”, oraz niniejszego statutu.

§ 2. 1. Siedzibą Centrum jest miasto stołeczne Warszawa, a terenem działania obszar Rzeczypospolitej Polskiej oraz zagranica.

2. Centrum może posiadać oddziały zamiejscowe w kraju.

§ 3. Centrum ma prawo używania okrągłej pieczęci z wizerunkiem godła Rzeczypospolitej Polskiej pośrodku i nazwą Centrum w otoku.

Rozdział 2

Organy Centrum

§ 4. Organami Centrum są:

1) Dyrektor Centrum;

2) Międzynarodowa Rada Centrum;

3) Rada Centrum.

§ 5. Dyrektor Centrum jest powoływany przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, zwanego dalej „Ministrem”. Kandydat na stanowisko Dyrektora Centrum wyłaniany jest w drodze konkursu.

§ 6. 1. Dyrektor Centrum działa przy pomocy:

1) dwóch zastępców Dyrektora;

2) głównego księgowego Centrum;

3) kierowników komórek organizacyjnych Centrum;

4) pracowników zatrudnionych na samodzielnych stanowiskach pracy.

2. Dyrektor Centrum wyznacza zastępców Dyrektora Centrum, którzy kierują działalnością Centrum i reprezentują je na zewnątrz w czasie nieobecności Dyrektora Centrum lub czasowej niemożności wykonywania przez niego obowiązków.

3. Zastępcy Dyrektora Centrum sprawują nadzór nad wyznaczonymi przez Dyrektora Centrum obszarami działalności Centrum.

§ 7. 1. Dyrektor Centrum może udzielić zastępcom Dyrektora Centrum pełnomocnictw do reprezentowania Centrum na zewnątrz w sprawach określonego rodzaju. Zastępcy Dyrektora Centrum działają w granicach udzielonych pełnomocnictw.

2. Dyrektor Centrum udziela zastępcom Dyrektora Centrum upoważnień do wykonywania czynności określonego rodzaju, w tym zarządzania sprawami Centrum. Zastępcy Dyrektora Centrum działają w granicach udzielonych upoważnień.

3. Dyrektor Centrum może udzielać pełnomocnictw i upoważnień, o których mowa w ust. 1 i 2, także innym pracownikom Centrum.

4. Zastępcy Dyrektora Centrum i inni pracownicy Centrum nie mogą udzielać dalszych pełnomocnictw i upoważnień.

§ 8. 1. Międzynarodowa Rada Centrum liczy nie więcej niż trzydziestu członków powołanych spośród osób wyróżniających się wiedzą o stosunkach polsko-rosyjskich, którzy w swej dotychczasowej działalności publicznej: politycznej, społecznej, naukowej, kulturalnej bądź gospodarczej, przyczynili się do dialogu i porozumienia polsko-rosyjskiego.

2. Członków Międzynarodowej Rady Centrum powołuje i odwołuje Minister, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw zagranicznych, spośród kandydatów wyłonionych na podstawie przepisów ustawy.

3. Kadencja członka Międzynarodowej Rady Centrum rozpoczyna się od chwili jego powołania i trwa przez okres określony w akcie powołania.

4. Pracami Międzynarodowej Rady Centrum kieruje przewodniczący, powoływany i odwoływany przez Ministra.

5. Przewodniczący Międzynarodowej Rady Centrum, po zasięgnięciu opinii Dyrektora Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, nadaje regulamin określający szczegółowy tryb pracy Międzynarodowej Rady Centrum, a następnie przedstawia go do zatwierdzenia przez Ministra.

§ 9. 1. W skład Rady Centrum wchodzi nie więcej niż siedmiu członków powołanych spośród specjalistów z zakresu działania Centrum, których wiedza, doświadczenie lub autorytet dają rękojmię prawidłowej realizacji zadań Rady Centrum.

2. Minister powołuje i odwołuje członków Rady Centrum.

3. Kadencja Rady Centrum trwa cztery lata. Nie można pełnić funkcji członka Rady Centrum przez więcej niż dwie kolejno po sobie następujące pełne kadencje.

4. Członkowie Rady Centrum pełnią swoje funkcje do czasu powołania ich następców.

5. Rada Centrum danej kadencji wybiera przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza spośród swoich członków na pierwszym posiedzeniu danej kadencji w głosowaniu tajnym zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy członków Rady Centrum.

6. Rada Centrum dokonuje zmiany przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza w trybie przewidzianym dla wybierania tych osób.

7. Przewodniczący Rady Centrum, po zasięgnięciu opinii Dyrektora Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, nadaje regulamin określający szczegółowy tryb pracy Rady Centrum, a następnie przedstawia go do zatwierdzenia przez Ministra.

§ 10. 1. Obsługę finansową, organizacyjną i administracyjną Międzynarodowej Rady Centrum oraz Rady Centrum zapewnia Centrum.

2. Dyrektor Centrum wyznacza pracownika lub pracowników do wykonywania zadań, o których mowa w ust. 1.

Rozdział 3

Organizacja wewnętrzna Centrum

§ 11. 1. W skład Centrum wchodzą komórki organizacyjne i samodzielne stanowiska pracy.

2. Strukturę organizacyjną, zakres zadań i tryb działania komórek organizacyjnych oraz samodzielnych stanowisk pracy Centrum, a w razie ich utworzenia, także zakres zadań i tryb działania komórek organizacyjnych oraz samodzielnych stanowisk pracy oddziałów zamiejscowych Centrum określa regulamin organizacyjny Centrum nadawany przez Dyrektora Centrum.

3. Dyrektor Centrum może tworzyć, przekształcać lub likwidować komórki organizacyjne odpowiedzialne za realizację ustawowych zadań Centrum, komórki organizacyjne prowadzące obsługę administracyjną Centrum oraz samodzielne stanowiska pracy w drodze zarządzenia.

4. Dyrektor określa, w drodze zarządzenia, regulamin pracy i płac pracowników Instytutu oraz ekspertów.

Rozdział 4

Gospodarka finansowa Centrum

§ 12. Centrum prowadzi samodzielną gospodarkę finansową na zasadach określonych w ustawie oraz w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240, z późn. zm.).

Rozdział 5

Przepisy końcowe

§ 13. 1. Wszelkich zmian w statucie dokonuje Minister.

2. Zmiany w statucie dokonane w trybie określonym dla jego nadania.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00