Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 12 listopada 2009 r., sygn. I SA/Wr 1155/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Henryka Łysikowska, Sędziowie Sędzia WSA Marek Olejnik, Sędzia WSA Ewa Kamieniecka (sprawozdawca), Protokolant Małgorzata Jakubiak, po rozpoznaniu w dniu 28 października 2009 r. w Wydziale I na rozprawie sprawy ze skargi A. we W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację, II. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457,00 (czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

W dniu 1 grudnia 2008 r. do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w L. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego

( wniosek o interpretację indywidualną ) złożony przez A. (obecnie B.) Spółka z o. o. we W. Z opisanego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka prowadzi działalność gospodarczą w Polsce w zakresie produkcji i dystrybucji farb i lakierów oraz innych wyrobów chemicznych. Spółka nabywa surowce od dostawców z innych krajów Unii Europejskiej. W celu obniżenia cen zakupu surowców Spółka zawarła ze spółką C., mającą siedzibę w H., umowę na podstawie której C. prowadzi w imieniu spółek z grupy D. negocjacje z zagranicznymi dostawcami surowców, dotyczące przyznawania rabatów spółkom z grupy D. od dokonanych przez nie zakupów towarów. W roku następnym po dokonaniu zakupów surowców, dostawcy Spółki, z którymi C. wynegocjowała rabaty, wystawiają Spółce faktury korygujące oraz przekazują bezpośrednio do Spółki kwoty wynegocjowanych rabatów. Po zakończeniu roku, C. weryfikuje kwotę otrzymanych przez Spółkę bezpośrednio od dostawców wynegocjowanych rabatów, a następnie pobiera od dostawców pozostałą do rozliczenia kwotę i przekazuje ją Spółce. Przekazanie dokumentowane jest wystawianą przez C. notą kredytową. Od przekazywanej kwoty C. potrąca swoje wynagrodzenie za wyżej opisane usługi. Wraz z notą C. przesyła Spółce również zestawienie, na podstawie którego Spółka jest w stanie zaalokować kwotę przekazaną przez C. do poszczególnych dostawców surowców. Kwotę tę Spółka może następnie zaalokować do pojedynczych dostaw towarów w proporcji do ich wartości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00