Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 9 sierpnia 2011 r., sygn. I SA/Wr 628/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Kamieniecka, Sędzia WSA Ireneusz Dukiel (sprawozdawca), Sędzia WSA Anetta Chołuj, Protokolant: Marek Sosnowski, po rozpoznaniu w dniu 9 sierpnia 2011 r. we Wrocławiu na rozprawie sprawy ze skargi ,,A´´ Sp. z o.o. w G. na indywidualną interpretację Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. na rzecz skarżącej ,,A´´ Sp. z o.o. w G. kwotę 457,00 zł (czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

"A" Sp. z o.o. w G. (dalej spółka, skarżąca) wystąpiła z wnioskiem do Ministra Finansów o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie stawki podatku przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z określonego miejsca parkingowego.

We wniosku spółka przedstawiła zdarzenie przyszłe, podając, że prowadzi działalność developerską i rozpoczęła budowę budynku mieszkalno-usługowego z miejscami parkingowymi na parkingu podziemnym.

Z zawieranych z klientami umów przedwstępnych wynika, że kupującemu oraz każdorazowemu właścicielowi lokalu mieszalnego przysługiwać będzie prawo do wyłącznego korzystania z jednego miejsca postojowego na parkingu podziemnym. Miejsce postojowe będzie zatem przypisane do konkretnego lokalu mieszkalnego i będzie stanowić jego nierozerwalną część.

Przedstawiając wskazane wyżej zdarzenie przyszłe skarżąca sformułowała następujące pytanie: "czy w przypadku, gdy miejsce postojowe, zgodnie z umową jest nierozłączną częścią lokalu mieszkalnego, a cena miejsca postojowego jest wliczona w cenę lokalu mieszkalnego, to czy podatnik powinien wykazać osobno sprzedaż miejsca postojowego, gdy nie ma ustalonej i odrębnej ceny za miejsce postojowe i opodatkować stawką 22%, czy też powinien wykazać sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym i opodatkować całość stawką jaka na chwilę obecną jest ustalona przy sprzedaży mieszkań, czyli 7%?".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00