Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 8 wrzenia 2011 r., sygn. I SAB/Ol 3/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Wojciech Czajkowski (spr.), Sędziowie sędzia WSA Renata Kantecka,, sędzia WSA Ryszard Maliszewski, Protokolant Specjalista Paweł Guziur, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 8 września 2011r. sprawy ze skargi A.B. na bezczynność Dyrektora Izby Skarbowej działającego z upoważnienia Ministra Finansów w przedmiocie wydania postanowienia oddala skargę

Uzasadnienie

A. B. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie skargę na bezczynność Dyrektora Izby Skarbowej w przedmiocie wydania postanowienia.

Z przedstawionych Sądowi wraz ze skargą akt podatkowych sprawy wynika, że wnioskiem z dnia 12 lipca 2010 r. A. B. zwrócił się do działającego z upoważnienia Ministra Finansów Dyrektora Izby Skarbowej o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodu ze sprzedaży zabudowanej działki gruntu. Pismem z dnia 30 września 2010 r. organ wezwał podatnika do usunięcia braków tego wniosku, poprzez opisanie w sposób wyczerpujący okoliczności istotnych dla oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego.

Uznając, że pomimo pisemnej odpowiedzi z dnia 16 października 2010 r., Wnioskodawca nie wyjaśnił w sposób wyczerpujący wszystkich wskazanych w wezwaniu okoliczności mających wpływ na ocenę przedstawionego przez podatnika zdarzenia przyszłego, Dyrektor Izby Skarbowej postanowieniem z dnia "[...]" wniosek ten pozostawił bez rozpatrzenia. Wskazując na treść art. 14b § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) podniósł, że zwracający się o wydanie interpretacji indywidualnej zobowiązany jest do wyczerpującego przedstawienia zaistniałego stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego oraz do przedstawienia własnego stanowiska w sprawie oceny prawnej tego stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego. Niespełnienie powyższego wymogu skutkuje pozostawieniem wniosku o udzielenie interpretacji prawa podatkowego bez rozpatrzenia, stosownie do treści art. 14g § 1 Ordynacji podatkowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00