Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 30 lipca 2012 r., sygn. III SA/Gl 518/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Apollo, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Orzepowska - Kyć, Sędzia WSA Iwona Wiesner (spr.), Protokolant Monika Rał, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 lipca 2012 r. przy udziale - sprawy ze skargi K. S. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, 2. stwierdza, że zaskarżona interpretacja indywidualna nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku, 3. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 200 zł (słownie: dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Skarbowej w K., działając w imieniu Ministra Finansów wydał na wniosek K. S. indywidualną interpretację przepisów prawa podatkowego w dniu [...] r. znak [...] , w której nie podzielił stanowiska wnioskodawcy zawartego we wniosku z dnia [...] r.

Powyższa interpretacja została wydana w następującym stanie faktycznym sprawy. W dniu [...] r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług montażu markiz w budownictwie mieszkaniowym.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą świadczy usługi montażu wraz z materiałem żaluzji, markiz i rolet wewnętrznych oraz zewnętrznych zarówno na rzecz klientów korporacyjnych jak i osób fizycznych.

W stanie faktycznym, będącym przedmiotem wniosku Wnioskodawca wskazał, iż świadczy usługi związane z budownictwem mieszkaniowym. Dokonując montażu markiz Wnioskodawca zawiera z usługobiorcami umowę na wykonanie robót montażowo-budowlanych, na podstawie której jest on zobowiązany do wykonania pomiaru, dostarczenia materiału oraz montażu markiz. Markizy wyposażone w mechanizm napędowy montowane są na stałe do krokwi dachowych lub ścian budynków zarówno na tynk jak i pod tynk. Markizy dostarczane i montowane przez Wnioskodawcę zwiększają wartość budynku. W ocenie Podatnika, brak jest podstaw do podatkowego wyodrębnienia z usług budowlanych, które zamierza świadczyć, czynności polegających na dostarczeniu klientowi materiału niezbędnego do wykonania usługi i traktowania ich jako dostawy towarów, odrębnej od świadczonej usługi montażu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00