Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 21 sierpnia 2013 r., sygn. I SA/Łd 612/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Paweł Janicki (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Bogusław Klimowicz Sędzia WSA Joanna Tarno Protokolant: Dominika Borowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 sierpnia 2013 r. sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w K. na interpretację Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie podatku dochodowego od osób prawnych. oddala skargę.

Uzasadnienie

We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej A Sp. z o.o. w K. wskazała, że planuje zawarcie z Bank A z siedzibą w Niemczech umowy kompleksowego zarządzania płynnością finansową w ramach grupy kapitałowej zwaną umową db-CashSweep. Istota tego przedsięwzięcia ma polegać na tym, że spółka wchodząca w skład międzynarodowej grupy "A", posiadająca już rachunek w Bank A Polska otwiera rachunek w Bank A z siedzibą w Niemczech. Inne zagraniczne spółki należące do międzynarodowej grupy "A", uczestniczące w przedsięwzięciu także otwierają rachunki w Bank A z siedzibą w Niemczech lub innym banku zagranicznym. W ramach umowy (cash pooling) spółka "B" będąca nierezydentem oraz podmiotem prawa holenderskiego została wybrana Agentem, który wobec Bank A z siedzibą w Niemczech reprezentuje spółki z grupy "A". Bank A z siedzibą w Niemczech prowadzi na rzecz i w mieniu agenta rachunek docelowy, na którym dokonywana jest konsolidacja środków z rachunków spółki i rachunków pozostałych podmiotów z grupy "A".

W pierwszym etapie cash pooling wykonywany jest w ten sposób, że Bank A Polska dokonuje dziennych przelewów środków pieniężnych między istniejącym w tym banku rachunkiem spółki i rachunkiem tej spółki utworzonym w Bank A z siedzibą w Niemczech w taki sposób, by na koniec danego dnia rachunek w Polsce wykazywał saldo zerowe. Analogicznie przebiegają transfery między rachunkami innych podmiotów z grupy "A".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00