Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 14 listopada 2013 r., sygn. III SA/Wa 1198/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Bożena Dziełak, Sędziowie sędzia WSA Beata Sobocha (sprawozdawca), sędzia WSA Anna Wesołowska, Protokolant referent stażysta Karol Kodym, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 7 listopada 2013 r. sprawy ze skargi W. T. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...] w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania podatkowego za miesiące styczeń, marzec, maj 2010 r. oraz prawidłowej nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy za miesiące luty, kwiecień 2010 r. oraz za okres od czerwca do grudnia 2010 r. w podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w O. decyzją z [...] kwietnia 2012 r. określił Skarżącemu - W.T. prawidłowe kwoty zobowiązań podatkowych w podatku od towarów i usług za okresy styczeń, marzec, maj 2010 r. oraz prawidłowe kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy za luty, kwiecień oraz okresy od czerwca do grudnia 2010 r.

W uzasadnieniu wskazał, że w toku przeprowadzonych czynności kontrolnych organ podatkowy pierwszej stwierdził, że Skarżący prowadził działalność gospodarczą pod nazwą [...] w zakresie produkcji i sprzedaży odzieży (głównie swetry, bluzki, chusty), które były opodatkowane stawką VĄT 22 %. Dodatkowo część sprzedaży zaewidencjonowana została jako zwolniona i dotyczyła kosztów przesyłek pocztowych lub kurierskich. Sprzedaż realizowana była na rzecz firm oraz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej. Przedstawione przez Skarżącego dokumenty (faktury VAT oraz dowody wewnętrzne i raporty fiskalne) pozwoliły na ustalenie wartości sprzedaży oraz kwot podatku należnego.

Organ pierwszej instancji ustalił także, że Skarżący sprzedawał część towarów za pośrednictwem serwisu aukcyjnego [...] (konta użytkowników o nazwie: "[...]", "[...]", "[...]"). Należności sprzedaż otrzymywane były w części gotówką, a w większości wpływały na rachunki bankowi w banku [...], [...], [...], [...], [...] i [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00