Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 19 września 2014 r., sygn. I SA/Wr 1676/14

 

Dnia 19 września 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Borońska, Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski, Protokolant starszy sekretarz sądowy Ewelina Bedyńska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 19 września 2014 r. sprawy ze skargi A S.A. z siedzibą w L. - Oddział w R. na interpretację indywidualną Dyrektor Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2014 r. Nr [...] w przedmiocie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów na rzecz A S.A. w R. kwotę 457 (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi wniesionej przez "A" S.A. w R. była interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w P., działającego z upoważnienia Ministra Finansów, z dnia [...].02.2014 r. (nr [...]), dotycząca wykładni przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wynikało, że Oddział A wchodzi w skład wielozakładowej struktury B S.A., w której pielęgnowane są odpowiednie relacje pomiędzy pracownikami zakładów, jak również szanuje się wieloletnie zwyczaje branżowe.

Wnioskodawca podał, że organizuje wydarzenia promocyjne oraz biznesowo-integracyjne dla pracowników, zwiększające ich zaangażowanie w codziennej pracy oraz powodujące identyfikację z celami spółki. W tych ramach realizowane są między innymi spotkania biesiadne (C), imprezy sportowo rekreacyjne, wycieczki turystyczne, imprezy integracyjno-szkoleniowe oraz pożegnania pracowników odchodzących w danym roku na emeryturę lub rentę.

Celem spotkań biesiadnych (C) jest utrzymanie tradycji hutniczych i górniczych. W imprezach tych biorą udział nie tylko pracownicy A, ale także pozostałych oddziałów B oraz osoby z zewnątrz. Obecność osób jest częściowo ewidencjonowana, zaś uczestnictwo jest nieodpłatne. Koszty związane z organizacją, tj. ochrona, catering, nagłośnienie, transport, czasem noclegi oraz ubezpieczenie, pokrywane są ze środków własnych wnioskodawcy. Istotnym elementem imprez są drobne podarunki przekazywane ich uczestnikom, zazwyczaj przyjmujące postać okolicznościowych kufli.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00