Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 27 maja 2015 r., sygn. I SA/Go 97/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Stefan Kowalczyk Sędziowie Sędzia WSA Barbara Rennert Sędzia WSA Dariusz Skupień (spr.) Protokolant Sekretarz sądowy Anna Pakuła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 maja 2015 r. sprawy ze skargi "B" Sp. z o. o. na indywidualną interpretację Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

Skarżąca B sp. z o.o. wniosła skargę na indywidualną interpretację Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej z [...] listopada 2014r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych.

Z akt sprawy wynika, że:

W dniu 18 sierpnia 2014 r. B sp. z o.o. złożyła wniosek, uzupełniony pismem z [...] listopada 2014r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych między innymi w zakresie powstania różnic kursowych w związku z transferami sald w ramach umowy cash-poolingu przedstawiając następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką kapitałową działającą w grupie kapitałowej E. Podstawowym przedmiotem działalności wnioskodawcy jest wytwarzanie i sprzedaż artykułów pościelowych. Spółka wraz z innymi podmiotami z grupy kapitałowej, tj. ze spółką T Sp. z o.o., E sp. z o.o. oraz O sp. z o.o. zamierza przystąpić do umowy cash-poolingu w wariancie cash-poolingu rzeczywistego (zwanej również: umową konsolidacji sald) oferowanej przez bank z siedzibą w Polsce, z którego usług korzystają spółki. Spółki należą do jednej grupy kapitałowej, jednak jedynie spółkę E oraz O łączą bezpośrednie relacje kapitałowe - tj. E posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym O. W pozostałych przypadkach, spółki nie stanowią wobec siebie "spółek matek" ani "sióstr", łączą je natomiast powiązania kapitałowe pośrednie oraz osobowe. Zawarcie powyższej umowy ma na celu umożliwienie wspólnego efektywnego zarządzania środkami pieniężnymi poprzez odpowiednie wykorzystanie sumy dziennych sald występujących na rachunkach wszystkich spółek z grupy uczestniczących w tej strukturze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00