Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 19 października 2016 r., sygn. I SA/Wr 746/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska (sprawozdawca), Sędziowie: sędzia WSA Barbara Ciołek, sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska, Protokolant referent Edyta Forysiak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 19 października 2016 r. sprawy ze skargi A spółki z o.o. z siedzibą we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] kwietnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna Ministra Finansów (Dyrektora Izby Skarbowej w P.; dalej organem podatkowym) z dnia 1 kwietnia 2016 r., wydana na wniosek A. Spółki z o.o. z siedzibą we W. (dalej: wnioskodawca, Spółka, skarżąca) w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

Z opisanego we wniosku zdarzenia przyszłego wynika, że wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie wynajmu powierzchni biurowych, magazynowych i produkcyjnych. Udziałowcy wnioskodawcy, będący osobami fizycznymi mają zamiar podjąć uchwałę o przekształceniu Spółki w spółkę komandytową. W przypadku przekształcenia dotychczasowi udziałowcy Spółki zostaną komandytariuszami, zaś do powstałej spółki komandytowej przystąpi komplementariusz, będący osobą prawną. Przekształcenie nastąpi zgodnie z przepisami Działu III Kodeksu spółek handlowych. W latach 2011-1014 Spółka osiągnęła zyski, z których część została, zgodnie z uchwałą zgromadzenia wspólników, przekazana na powiększenie kapitału rezerwowego. Podział zysku dokonywany był w ten sposób, że Zgromadzenie Wspólników podejmowało uchwały " w sprawie przekazania zysku za rok obrotowy 20xx", zaś w treści uchwały wskazano, że Zgromadzenie Wspólników, działając na podstawie art. 231 §1 pkt 2 Kodeksu spółek handlowych oraz § 22 ust. 1 pkt 8 Umowy Spółki, postanawia przeznaczyć zysk netto za rok obrotowy trwający (...) na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00