Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 9 marca 2017 r., sygn. I SA/Ke 108/17

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Artur Adamiec, Sędziowie Sędzia WSA Maria Grabowska, Sędzia WSA Danuta Kuchta (spr.), Protokolant Starszy inspektor sądowy Anna Adamczyk, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 marca 2017 r. sprawy ze skargi Spółki Akcyjnej O.Polskie w S. na interpretację indywidualną Ministra Rozwoju i Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego 1. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; 2. zasądza od Ministra Rozwoju i Finansów na rzecz Spółki Akcyjnej O.Polskie w S. kwotę 697 (sześćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego z [...] nr [...] Minister Rozwoju i Finansów stwierdził, że stanowisko Spółki Akcyjnej O. Polskie w S. (Spółka) przedstawione we wniosku z 19 lipca 2016 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia energii elektrycznej wykorzystywanej w procesie metalurgicznym - jest nieprawidłowe.

Z przedstawionego we wniosku zdarzenia przyszłego wynika, że Spółka

w ramach prowadzonej przez siebie działalności prowadzi proces metalurgiczny, który wymaga dla uzyskania produktu końcowego zużycia energii elektrycznej. Wnioskodawca opisał przy tym szczegółowo etapy procesu metalurgicznego, wskazując, że przebiega w sposób następujący: projektowanie technologii

i oprzyrządowania odlewniczego; przeprowadzania symulacji zalewania i krzepnięcia stopu odlewniczego w formie; przygotowanie wsadu metalowego; załadunek wsadu do dwutyglowego pieca indykacyjnego; pełnej weryfikacji właściwości i jakości stopu; spust żeliwa do wygrzanej kadzi; transport na kolejny etap; obróbka ciekłego metalu w ramach której nadaje się określone właściwości i strukturę żeliwa; zlewanie metalu do form na linii formierskiej; sporządzania masy formierskiej i rdzeniowej (w tym jej odświeżania); wykonywania form i rdzeni; wytapiania ciekłego metalu; zalewania form ciekłym metalem; laboratoryjnej kontroli parametrów stopu; chłodzenia w którym zachodzą procesy krzepnięcia i krystalizacji; wybijania schłodzonego odlewu z form; oczyszczania i wykańczania odlewów; obróbki mechanicznej odlewów; zabezpieczenie powierzchni odlewów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00