Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 12 kwietnia 2017 r., sygn. I SA/Po 1265/16

Interpretacje podatkowe; Podatkowe postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Karol Pawlicki Sędziowie Sędzia WSA Dominik Mączyński Sędzia WSA Barbara Rennert (spr.) Protokolant ref. staż. Karolina Samolczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 kwietnia 2017 r sprawy ze skargi [...] Sp. z o.o. Sp.k. w [...] na postanowienie Ministra Finansów działającego przez organ upoważniony Dyrektora Izby Skarbowej w [...] z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia I. uchyla zaskarżone postanowienie i poprzedzające je postanowienie Ministra Finansów działającego przez organ upoważniony Dyrektora Izby Skarbowej w [...] z dnia [...] r,. nr [...]; II. zasądza od Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na rzecz skarżącej Spółki kwotę [...],- zł ( [...] złotych ) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

W dniu [...] r. P. Sp. z o. o. Sp. komandytowa w T. wniosła skargę na postanowienie Ministra Finansów (z upoważnienia którego działał Dyrektor Izby Skarbowej w P.) z [...] r. nr [...], utrzymujące w mocy postanowienie własne z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego bez rozpatrzenia.

Z akt sprawy wynika, że skarżąca w dniu [...] r. złożyła wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w przedmiocie art. 16b ust. 1 pkt 6 i art. 16g ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 851 ze zm.; dalej: "u.p.d.o.p.").

W ramach opisu zdarzenia przyszłego skarżąca wskazała, że jest spółką komandytową i planuje zmianę formy prawnej ze spółki komandytowej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która będzie objęta zgodnie z art. 3 ust. 1 u.p.d.o.p. nieograniczonym obowiązkiem podatkowym ze względu na położenie jej siedziby na terytorium Polski. Skarżąca wyjaśniła, że spółka z o.o. będzie jej następcą prawnym zgodnie z art. 93a § pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.; dalej: "Ordynacja podatkowa"). W związku z rozważaną restrukturyzacją prowadzonej przez skarżącą działalności gospodarczej, rozważane jest wniesienie przez spółkę, mającą siedzibę na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej wkładu niepieniężnego do spółki z o.o. w postaci praw ochronnych do znaku towarowego/znaków towarowych, które na moment wniesienia aportu do spółki z o.o. będą zarejestrowane w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (ang. Office for Harmonization in the Internal Market) z siedzibą w Alicante, na podstawie rozporządzenia Rady WE nr 207/2009 z dnia 26 lutego 2009 r. w sprawie wspólnotowego znaku towarowego (Dz. U. UE L z 2009 r. nr 78. str. 1; dalej: "rozporządzenie") w zamian za wydanie nowo wyemitowanych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym. Skarżąca wyjaśniła również, że znak towarowy, który zostanie nabyty/znaki towarowe, które zostaną nabyte przez spółkę z o.o. w drodze wkładu niepieniężnego otrzymanego od spółki UE, będą nadawać się do gospodarczego wykorzystania w dniu przyjęcia do używania oraz będzie/będą wykorzystywane przez spółkę z o.o. dla potrzeb prowadzonej przez nią działalności gospodarczej w okresie dłuższym niż rok.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00