Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 13 kwietnia 2017 r., sygn. V SA/Wa 852/16

Interpretacje podatkowe; Podatek akcyzowy

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Tomasz Zawiślak, Sędzia WSA - Irena Jakubiec-Kudiura (spr.), Sędzia WSA - Dorota Mydłowska, Protokolant specjalista - Marcin Wacławek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 kwietnia 2017 r. sprawy ze skargi [...] S.A. z siedzibą w [...] na interpretację indywidualną wydaną przez Dyrektora Izby Skarbowej w [...] w imieniu Ministra Finansów (obecnie: Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej) z dnia [...] grudnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego; oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną interpretacją indywidualną z dnia [...] grudnia 2015 r. nr [...] Minister Finansów, z upoważnienia którego działa Dyrektor Izby Skarbowej w W., stwierdził, że stanowisko R. S.A. z siedzibą w W. ( obecnie I. S.A. z siedzibą w W.) przedstawione we wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania energii elektrycznej dostarczanej Prosumentom oraz w zakresie ewidencjonowania tej sprzedaży, jest nieprawidłowe.

Rozstrzygnięcie zapadło na tle następującego stanu faktycznego sprawy:

We wniosku, który wpłynął w dniu [...] września 2015 r. do organu o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego Strona wskazała, że prowadzi działalność w zakresie handlu energią elektryczną i posiada koncesję na obrót nią. Jest również zarejestrowana jako podatnik podatku akcyzowego. Spółka przedstawiła następnie następujące zdarzenie przyszłe:

W świetle ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. z 2015 r., poz. 478) Spółka będzie m.in. miała obowiązek zakupu, na warunkach określonych w ustawie o OZE, nadwyżek energii elektrycznej, wytworzonej w odnawialnych źródłach energii, od podmiotów wytwarzających wskazaną energię na potrzeby własne (Prosumenci), które to nadwyżki nie zostały przez nich zużyte. Prosumenci, co do zasady, mogą w jednym okresie rozliczeniowym (półroczu) pobierać energię elektryczną z sieci elektroenergetycznej i wprowadzać nadwyżki wytworzonej energii elektrycznej do tej sieci.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00