Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 czerwca 2017 r., sygn. III SA/Wa 1980/16

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Anna Sękowska, Sędziowie sędzia WSA Sławomir Kozik, sędzia WSA Grzegorz Nowecki (sprawozdawca), Protokolant referent stażysta Grażyna Dmitruk, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 czerwca 2017 r. sprawy ze skargi I. S.A. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 29 lutego 2016 r. nr IPPP1/4512-5/16-2/AŻ w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

I. z siedzibą w W. (dalej: "skarżący", "fundusz", "wnioskodawca") wnioskiem z dnia 4 stycznia 2016 r., zwrócił się do Ministra Finansów o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług (dalej także: "podatek VAT"), w zakresie rozpoznania importu usług oraz zwolnienia z opodatkowania nabywanej usługi.

W powyższym wniosku Fundusz w opisie stanu faktycznego przedstawił następujące zdarzenie przyszłe:

Wskazał, że jest osobą prawną, funduszem inwestycyjnym zamkniętym z siedzibą w Polsce, utworzonym i działającym na podstawie ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (Dz. U. nr 146, poz. 1546 ze zm.; dalej jako: "ustawa o funduszach inwestycyjnych"), którego organem jest T. S.A. z siedzibą w W., reprezentującym Wnioskodawcę - stosownie do art. 4 ust. 1 i ust. 2 ww. ustawy - w stosunkach z osobami trzecimi i zarządzającym nim.

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest lokowanie zebranych środków w określone w ustawie o funduszach inwestycyjnych papiery wartościowe, instrumenty rynku pieniężnego lub inne prawa majątkowe. Wnioskodawca emituje certyfikaty inwestycyjne, które nie są dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym, ani nie są wprowadzane do alternatywnego systemu obrotu.

Celem inwestycyjnym Funduszu jest wzrost wartości jego aktywów (tj. mienia obejmującego środki pieniężne z tytułu wpłat uczestników, inne środki pieniężne, prawa nabyte, pożytki z tych praw) w wyniku wzrostu wartości lokat.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00