Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 marca 2019 r., sygn. III SA/Wa 2260/18

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Monika Świercz (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa, sędzia WSA Radosław Teresiak, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 15 marca 2019 r. sprawy ze skargi O. S.A. z siedzibą w W. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] lipca 2018 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania interpretacji indywidualnej 1) uchyla zaskarżone postanowienie, 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz O. S.A. z siedzibą w W. kwotę 597 zł (słownie: pięćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

O. S.A. z siedzibą w W. (dalej zwana "Stroną", "Spółką" lub "Skarżącą") złożyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z organizacją programu motywacyjnego oraz związanych z tym obowiązków płatnika.

Skarżąca opisując stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe wskazała, że jest podmiotem prowadzącym działalność w branży telekomunikacyjnej. Spółka wprowadziła Program motywacyjny [...], mający na celu zapewnienie optymalnych warunków dla długoterminowego wzrostu wartości Spółki oraz stworzenie bodźców do zachęcenia, zatrzymania i zmotywowania wykwalifikowanych osób, kluczowych dla realizacji strategii Spółki, do działania w jej interesie oraz jej akcjonariuszy, w tym do zwiększenia wartości akcji Spółki oraz osiągnięcia przez Spółkę określonych wyników w rankingu opartym na wskaźniku lojalności klientów Spółki ("Program").

Zasady Programu Motywacyjnego określiła uchwała Rady Nadzorczej Spółki w sprawie przejęcia i ustalenia zasad motywacyjnego programu, kierowanego do zarządu i kluczowej kadry kierowniczej Spółki w formie Akcji Fantomowych. Szczegółowe zasady funkcjonowania programu motywacyjnego, a w szczególności warunki nabywania, obejmowania, wykonywania i utraty prawa do obejmowania Akcji Fantomowych zostały określone w Regulaminie Programu. Program wprowadzony został w celu zapewnienia optymalnych warunków dla długoterminowego wzrostu wartości Spółki. Założeniem Programu jest umożliwienie członkom Zarządu i kluczowej kadrze kierowniczej Spółki, istotnym dla realizacji jej strategii, partycypacji w oczekiwanym wzroście wartości akcji Spółki i poprzez to trwałe związanie tych osób ze Spółką. Programem są objęte te osoby, które zostały wskazane w odpowiednich uchwałach Rady Nadzorczej lub Zarządu, jeżeli zdecydowały się zawrzeć ze Spółką odrębną umowę o uczestnictwo w Programie ("Uczestnicy"). Prawo uczestnictwa w Programie jest niezależne od zapisów umowy o pracę lub współpracę łączącej Uczestnika ze Spółką i nie wpływa na wysokość wynagrodzenia za pracę lub honorarium za usługi wynikającego z umów zawartych między Uczestnikami, a Spółką.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00