Przestarzałe programy kształcenia w zawodach powinny trafić do kosza
Zmiana formy opodatkowania: z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na zasady ogólne bądź podatek liniowy spowoduje, że poniesione wydatki będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
WIS USŁUGA - indywidualna sesja fotograficzna
źródło przychodów ze sprzedaży praw do wykonanych fotografii oraz związanych z nimi kosztów uzyskania przychodów
stawka podatku dla świadczenia usług filmowych (relacji filmowych) oraz usług fotograficznych (sesji zdjęciowych i fotorelacji)
zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla nabywanych usług, stawki podatku dla świadczonych usług oraz opodatkowania otrzymanej dotacji
Czy w związku z planowanym wprowadzeniem usług filmowych: weselnych i rodzinnych, przeznaczonych na cele prywatne, Wnioskodawczyni nadal może płacić zryczałtowany podatek dochodowy w formie karty podatkowej?
Czy w opisanej sytuacji Wnioskodawca może zastosować stawkę VAT 8% w stosunku do wykonywanych usług?
Wnioskodawca będzie miał możliwość do opodatkowania uzyskanych przychodów z tytułu świadczenia usług fotograficznych zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej, określonej w art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących usług polegających na fotografowaniu oraz videofilmowaniu do dnia przekroczenia obrotu w wysokości 20.000zł.
Czy spółka powinna traktować zezwolenie na jednorazową publikację amatorskich zdjęć jako przychód w świetle art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.