Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 20.06.2002, sygn. PP-1/448/615/2002, Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach, sygn. PP-1/448/615/2002
W jaki sposób należy wykazać w deklaracji VAT-7 czynności importu usług oraz w jaki sposób ustalać kwoty podatku naliczonego podlegajacego odliczeniu?
Czy spółka wnosząca wkład niepieniężny (aport) do spółki prawa handlowego jest zobowiązana wykazać podatek należny od wartości materiałów zużytych do produkcji wyrobów wnoszonych aportem?
W jaki sposób dokonać korekty podatku należnego w deklaracji VAT-7 w przypadku zastosowania błędnej, obniżonej stawki podatku?
W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że magazynowany przez sprzedawcę w zbiornikach gaz płynny, przeznaczony do tankowania samochodów, ulotnił się wskutek ich rozszczelnienia. Czy w związku z zakupem tego gazu przysługuje prawo do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony, stosownie do postanowień art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług ?
Czy spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości podatek należny VAT wynikający z faktur wewnętrznych dotyczących reprezentacji i reklamy?
Jak opodatkować podatkiem VAT samochód ciężarowy pozostały po likwidacji działalności?
korekta podatku naliczonego lub naliczenie należnego podatku w przypadku oddania na wysypisko śmieci części obuwia nie nadających się do dalszej sprzedaży (niemodnych, uszkodzonych)
Czy istnieje możliwość odzyskania zapłaconego do urzędu skarbowego podatku należnego od towarów i usług w przypadku niezapłacenia przez kontrahenta należności wynikajacej z faktury, która jest nieściągalna?
"czy podatek należny z tytułu importu usług stanowi koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też powiększa wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej i staje się kosztem uzyskania przychodów poprzez dokonywane odpisy amortyzacyjne."?
1. Czy w przypadku odstąpienia od umowy leasingu pojazdu specjalistycznego można wystawić fakturę obciążającą kolejnego leasingobiorcę tego pojazdu o poniesioną opłatą wstępną liczoną proporcjonalnie do okresu korzystania z przedmiotu leasingu. 2. Czy w przypadku otrzymania ww. faktury podatnik ma prawo do zmniejszenia podatku należnego o naliczony w tej fakturze podatek od towarów i usług.
Czy w przypadku sprzedaży motocykli zastosowanie ma § 67 pkt 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27 poz. 268 ze zm.)?
Wątpliwość Podatnika dotyczy przepisu art. 19 ust. 2a) ustawy o VAT, tj. czy w świetle tego przepisu ma prawo zakwalifikować podatek należny od importu usług jako podatek naliczony w sytuacji gdy import usług licencyjnych jest związany wyłącznie z czynnościami nie wymienionymi w ustawie o VAT.
Dotyczy refakturowania usług telekomunikacyjnych.
Jak należy udokumentować i rozliczyć VAT w związku ze sprzedażą samochodu w trybie egzekucji sądowej?
Czy nakłady poniesione na lokal użytkowy można bezpośrednio zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ?Czy i w jakiej części można odliczyć od podatku należnego podatek naliczony wykazany na fakturach VAT dokumentujących wydatki inwestycyjne poniesione na budowę budynku mieszkalno-usługowego ?
Czy Gmina może skorzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług przy sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem powstałym przed wejściem w życie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, jeśli jest jej właścicielem od 1993r. Od czasu nabycia nieruchomości Gmina nie ponosiła żadnych nakładów i nie odliczała z tego tytułu podatku od towarów i usług.
Czy prawidłowe jest wykazanie w rozliczeniu za czerwiec wartości sprzedaży eksportowej dokonanej w maju, a wynikającej z decyzji urzędu celnego wydanej w przedmiocie korekty dokumentów dotyczących sprzedaży eksportowej, otrzymanej przed sporządzeniem deklaracji za czerwiec?
Czy Spółka ma prawo do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony, wynikający z decyzji Naczelnika Urzędu Celnego (wydanej po weryfikacji zgłoszenia celnego) oraz, czy różnica pomiędzy wpłaconą kwotą podatku od towarów i usług wynikającą z dokumentu celnego SAD, a kwotą wynikającą z w/w decyzji należy wykazać w deklaracji VAT-7?
Podatnik ma wątpliwość, czy od otrzymanej faktury należy naliczyć i odprowadzić należny podatek od towarów i usług oraz czy w takiej sytuacji może obniżyć podatek należny o podatek naliczony w miesiącu następującym po otrzymaniu faktury.
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy w przedstawionym stanie faktycznym ponoszone przez Podatnika nakłady inwestycyjne można zaliczyć do pojęcia, o którym mowa w art. 87 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, tj. do środków trwałych podlegających amortyzacji.W ocenie Podatnika, w związku z faktem, iż poniesione nakłady inwestycyjne w konsekwencji stanowić będą wartość wytworzonego środka trwałego