Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.566.2024.1.DB
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomości po jej wycofaniu z majątku przedsiębiorstwa w spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomości po jej wycofaniu z majątku przedsiębiorstwa w spadku.
Skutki podatkowe związane z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego oraz obowiązek dokonania korekty kwoty podatku odliczonego od towarów i usług nabytych przez przedsiębiorstwo w spadku oraz przez Spadkodawcę.
Skutki podatkowe odpłatnego działu spadku. Przejęcia ogółu prawnopodatkowych praw i obowiązków przedsiębiorstwa w spadku.
Przejęcie przedsiębiorstwa w spadku - ustalenie wartości początkowej podlegających amortyzacji środków trwałych oraz prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych.
Uznanie przejęcia przedsiębiorstwa w spadku za czynność neutralną na gruncie podatku VAT.
Skutki podatkowe odpłatnego działu spadku.
Skutki podatkowe wniesienia Przedsiębiorstwa w spadku jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki jawnej.
Otrzymanie i zbycie udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa.
Dalsze rozporządzenie przedmiotem spadku (jego wniesienie aportem do Spółki), jakim jest Przedsiębiorstwo nabyte w drodze dziedziczenia po ojcu, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Dalsze rozporządzenie przedmiotem spadku (jego wniesienie aportem do Spółki), jakim jest Przedsiębiorstwo nabyte w drodze dziedziczenia po ojcu, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów - przedsiębiorstwo w spadku.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży udziałów w prawie własności działki oraz zwolnienie od podatku VAT dla ww. sprzedaży.
Skutki podatkowe aportu przedsiębiorstwa w spadku do spółki z o.o.
Wyłączenie spod działania przepisów ustawy wniesienia aportem całości udziałów w Przedsiębiorstwie w Spadku przez współwłaścicieli.
Interpretacja indywidualna w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącym wystawienia korekty deklaracji, zwrotu nadpłaty, prawa do odliczenia z faktur oraz faktur korygujących w związku z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego.
Uznanie, że czynność wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci całości udziałów przedsiębiorstwa w spadku będzie podlegała wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania założonej przez spadkobierców spółki z o.o. za następcę prawnego przedsiębiorstwa w spadku i przejęcia przez nią ogółu praw i obowiązków prawnopodatkowych przedsiębiorstwa w spadku oraz wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, przeniesienia całego majątku przedsiębiorstwa spadkodawcy na rzecz powstałej spółki z o.o.
Ulga uczniowska (przedsiębiorstwo w spadku).
Wyłączenie z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług czynności wniesienia przez Spadkobierców przysługujących im udziałów w przedsiębiorstwie w spadku w formie wkładu niepieniężnego do spółki z o.o.
Skutki podatkowe wniesienia Przedsiębiorstwa w spadku jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki z o.o. i możliwość skorzystania ze zwolnienia.
Spółka cywilna założona przez spadkobierców stanie się następcą prawnym przedsiębiorstwa w spadku i przejmie ogół praw i obowiązków prawnopodatkowych przedsiębiorstwa w spadku. Czynność przeniesienia całego majątku przedsiębiorstwa spadkodawcy na rzecz powstałej spółki cywilnej będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Wniesienia udziałów Spadkobierców w Przedsiębiorstwie w spadku jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki.
O ile Spółka z o.o. przyjmie dla celów podatkowych składniki majątku wchodzące w skład Przedsiębiorstwa w spadku w wartości wynikającej z ksiąg podatkowych Przedsiębiorstwa w spadku, to przychód z wniesienia przez Państwa wkładu niepieniężnego do Spółki będzie podlegał zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy o PIT.
Obowiązek ujęcia hali magazynowej w spisie z natury oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT w odniesieniu do tej nieruchomości w przypadku likwidacji działalności gospodarczej.