Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 27.02.2003, sygn. OG-005/13/PDI-1/03, Drugi Urząd Skarbowy w Kielcach, sygn. OG-005/13/PDI-1/03
Czy szpital ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z usługami medycznymi wykonanymi ponad 1/12 kontraktu zawartego z NFZ?
W jaki sposób należy opodatkować premie specjalne (pieniężne) otrzymywane od dostawców za wykonany plan i terminowe płatności?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kosztów sądowych oraz podatku VAT rozliczonego uprzednio w deklaracji VAT-7.
dotyczy określenia momentu uzyskania przychodu w świetle nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych obowiązującej w 2004 r.
W jaki sposób należy zaewidencjonować w księdze podatkowej wierzytelność nieściągalną i czy w związku z tym istnieje możliwość pomniejszenia o tę wierzytelność dochodu do opodatkowania, a także zmniejszenia należnego podatku VAT za XII. 2003 r.
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego całą wierzytelność przysługującą od dłużnika w przypadku, gdy tylko część tej wierzytelności została udokumentowana postanowienoiem o nieściągalności wydanym przez właściwy organ postępowania egzekucyjnego?
Którą z dat należy przyjąć za datę powstania przychodu należnego w przypadku sprzedaży na eksport dokonanej w grudniu 2003 r.:- czy datę ostatecznej odprawy celnej SAD 1 (data na dokumencie - 31.12.2003 r.),- czy datę kontroli celnej VAT, tj. datę przekroczenia granicy RP (data na odwrotnej stronie dokumnetu SAD - 3.01.2004 r.)?
Świadczymy usługę polegającą na wydruku wykrojów sukni (tzw. markerów) na podstawie umowy zlecenia zawartej z firma "A." z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Projekty wykroi przesyłane są do jednostki w formie pliku komputerowego pocztą elektroniczną. W wyniku wykonanej usługi powstają wykroje (markery) dostarczane do firmy "B." w kraju, która na podstawie tych markerów szyje suknie z przeznaczeniem
Czy osoba wynajmująca lokal użytkowy powinna płacić podatek dochodowy od przychodu brutto (czyli otrzymanej należności z VAT), czy od przychodu netto (bez VAT)?
Jaka jest data powstania przychodu należnego w przypadku rozliczeń z tytułu świadczenia m.in. usług telekomunikacyjnych w oparciu o przepis art. 12 ust. 3d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych obowiązującym od dnia 01.01.2004 r.
W związku z wejściem 1 stycznia 2004 r. w życie ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych Spółka ma wątpliwości gdy wierzycielowi będą przysługiwać odsetki bez tzw. konieczności skierowania do dłużnika żądania ich zapłaty, nie stają się one przychodem należnym już z chwilą ich powstania.
Jaki jest moment powstania przychodu należnego dla usug w zakresie "wywozu i zagospodarowania odpadów"?Wnioskodawca zwrócił się z zapytaniem czy świadcząc usługi polegające na wywozie i zagospodarowaniu odpadów może korzystać z uregulowań zawartych w art. 12 ust. 3d pkt 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
Pytanie podatnika dotyczy sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów roku 2003 w związku ze zmianą z dniem 1 stycznia 2004 roku momentu powstania przychodów z tytułu eksportu towarów.
W jaki sposób wyliczyć przychód ze sprzedaży wyrobów kosmetycznych?
Jak określić moment uznania za przychody należne przychody z tytułu działalności usługowej polegającej generalnie na doradztwie i wyszukiwaniu osób do pracy na zlecenie kontrahenta tj. wg daty zapłaty za świadczenie czy wg daty wykonania usługi?
Czy ustalając datę powstania przychodu zgodnie z ust. 3d w art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy się kierować klasfikacją usługi, czy tylko wyłącznie treścią wykonywanej usługi ?
czy prawidłowe jest ewidencjonowanie dla celów podatkowych faktury zakupu energii elektrycznej jako koszt własny sprzedaży w miesiącu, w którym przypada termin płatności określony na fakturze?
Czy rozliczenie otrzymanych przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz innych środków trwałych jako przychodów przyszłych okresów, poprzez ich rozliczenie proporcjonalnie do dokonywanych odpisów amortyzacyjnych jest w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych prawidłowe?
Kiedy powstanie przychód należny z tytułu sprzedaży towarów na eksport w związku z uchyleniem od 01.01.2004 r. art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychód z tytułu przyznanej premii od dostawcy jest przychodem należnym?