Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
Indeks tematyczny: omyłka polegająca na niezgodności oferty z siwz, nie powodująca istotnych zmian w treści oferty
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 3 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 907/09, KIO/UZP 915/09

      Zamawiający, stwierdzając uchybienie, czy też błąd w ofercie winien zaistniałą rozbieżność wyjaśnić w trybie art. 87 ust. 1 ustawy Pzp. Dopiero w wyniku udzielenia wyjaśnień ma podstawy do podjęcia określonych czynności, z tych wyjaśnień wynikających.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1034/09

      Popełnione przez wykonawców omyłki, które mieszczą się w katalogu innych omyłek polegających na niezgodności ofert z treścią SIWZ i podlegają poprawie na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, mogą być poprawione przez Zamawiającego samodzielnie, bez konieczności negocjacji z wykonawcami.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1026/09

      Na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp można poprawić omyłkę, która nie powoduje istotnych zmian w treści oferty. Dopuszczalne wydaje się dokonanie zmian w sytuacji, jeżeli z okoliczności wynika zamiar złożenia przez wykonawcę oferty zgodnie z wymaganiami zamawiającego oraz poprawienie omyłki nie ingeruje w sposób istotny w treść oferty, tj.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 5/09

      1) Żądanie wyjaśnień, o których mowa w art. 87 ust. 1 ustawy Pzp nie jest obowiązkiem Zamawiającego, jednak w sytuacji, gdy wątpliwości Zamawiającego rzutują na wynik postępowania, powinny one zostać wyjaśnione.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 30 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 944/09

      Wobec braku regulacji prawnych co do sposobu sporządzenia kosztorysów ofertowych, to na Zamawiającym spoczywa obowiązek wskazania wykonawcom sposobu oraz metod kalkulacji ceny oferty, co wynika wprost z treści art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 13 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 972/09

      Profesjonalizm uczestnika rynku zamówień publicznych winien wyrażać się nie tylko w rzetelnym przygotowaniu oferty - zaoferowaniu zamawiającemu świadczenia o wysokiej jakości, odpowiadającego jego oczekiwaniom.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 12 lutego 2009 r., sygn. KIO/UZP 134/09

      Zamawiający o zmianie treści SIWZ, poza umieszczeniem stosownej informacji na swojej stronie internetowej, niezwłocznie informuje jedynie tych wykonawców, którym przekazano SIWZ. Art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp umożliwia poprawienie w ofercie „innej omyłki" polegającej na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, przy czym tylko taką omyłkę, która nie powoduje istotnych zmian w treści oferty.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 23 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 42/09, KIO/UZP 43/09

      Art. 22 ust. 1 ustawy Pzp o treści zmienionej ustawą z dnia 4 września 2008 r. pozwala tylko w odniesieniu do warunku dotyczącego potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia do przedstawienia pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia potencjału i osób.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 28 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 451/09

      1) Fundamentalną zasadą prawa zamówień publicznych jest zasada jawności postępowania o zamówienie publiczne. Zasada to przejawia się w całym procesie udzielenia zamówienia począwszy od publicznego ogłoszenia o zamówieniu przez jawność złożonych ofert aż do zawarcia jawnej umowy w sprawie zamówienia publicznego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 21 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 20/09

      Analiza  art. 87 ust. 2 pkt 2 ustawy - Pzp pozwala na wniosek, iż uprawnienie Zamawiającego do poprawienia oczywistych omyłek rachunkowych wymaga łącznego spełnienia dwóch przesłanek: 1) oferta wykonawcy musi zawierać omyłkę rachunkową 2) omyłka rachunkowa musi być oczywista.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 17 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 246/09

      Zaliczenie omyłki do kategorii, o której mowa w przepisie art. 87 ust. 2 ustawy Pzp, powoduje powstanie po stronie zamawiającego obowiązku jej poprawienia(.). Izba stoi na stanowisku, że w zakresie tej kategorii pojęciowej [oczywistych omyłek pisarskich] mieszczą się jedynie tego rodzaju niedokładności, które widoczne są dla każdego, bez przeprowadzania jakiejkolwiek dodatkowej analizy.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 31 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 338/09

      1) Bezspornym jest, iż art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp ma na celu poprawienie błędów w ofertach wykonawców, które mogą się w nich pojawić, lecz nie mogą być uznane za oczywiste omyłki pisarskie lub oczywiste omyłki rachunkowe, o ile tak poprawiona omyłka nie spowoduje istotnych zmian w treści oferty.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 446/09

      1) Jeżeli cena składa się z wielu elementów kalkulacyjnych, to błąd przy wyliczeniu danego elementu, może przekładać się na błąd w wyliczeniu ceny. Ażeby odrzucić ofertę na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2, czy art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 9 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 410/09

      Zamawiający jest obarczony obowiązkiem dokonania poprawy treści oferty wykonawcy, o ile niezgodność treści oferty z treścią SIWZ jest wynikiem omyłki wykonawcy, a poprawienie omyłki nie spowoduje istotnych zmian w treści tej oferty, przy czym bez znaczenia dla obowiązku zastosowania tego przepisu jest stopień zawinienia samego wykonawcy.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 531/09

      Na zamawiającym ciąży obowiązek poprawienia treści oferty, a więc czyni to bez udziału wykonawców, zawiadamiając ich jedynie o tym fakcie. Dokonując poprawienia omyłek zmienia treść oferty w taki sposób, który odpowiada wymaganiom SIWZ.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 18 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 710/09

      Sporządzanie w ofertach kalkulacji cenowych jest powszechnie praktykowane niezależnie od charakteru przyjętej ceny i służy nie tylko wzajemnym rozliczeniom, ale także celom informacyjno - kontrolnym (.). Odwołujący w swojej ofercie nie złożył oświadczenia  zawierającego oczekiwane przez Zamawiającego

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 9 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 681/09

      Zastosowanie błędnej stawki podatku od towarów i usług (VAT) stanowi obligatoryjną przesłankę odrzucenia oferty na podstawie przepisu art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Ustalenie prawidłowej stawki podatku od towarów i usług (VAT) jest obowiązkiem wykonawcy.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 26 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 721/09

      Przejrzystość prowadzonych postępowań, ich konkurencyjność oraz równe traktowanie wykonawców są zasadami służącymi do osiągnięcia naczelnego celu ustawy jakim jest racjonalne i sprawne wydatkowanie środków publicznych i przez pryzmat powyższe powinny być interpretowane.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 579/09

      Omyłki, które mogą być poprawione w świetle art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp powinny mieć taki charakter, by czynności ich poprawienia mógł dokonać Zamawiający samodzielnie, a więc bez udziału wykonawcy w tej czynności.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 10 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 813/09

      W zakresie wątpliwości jakie Zamawiający powziął na etapie badania wniosków, Zamawiający winien tak długo prowadzić postępowanie wyjaśniające dotyczące treści złożonych dokumentów bądź też oświadczeń w trybie przepisu art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach z dnia 23 lutego 2007 r., sygn. X Ga 23/07/za

      Przy ocenie czy doszło do naruszenia przepisów [wybrana oferta obejmowała cały zakres robót, a w kosztorysie podano większe ilości obmiarowe, niż określona w przedmiarze], należy się kierować wagą uchybienia a przede wszystkim tym czy uchybienie mogło mieć wpływ na ocenę zamawiającego w zakresie wyboru oferty najkorzystniejszej w świetle kryteriów wynikających z SIWZ.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 525/09

      Omyłka popełniona przez Odwołującego polegająca na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia nie zobowiązuje Zamawiającego do poprawienia oferty w trybie art. 87 ust.2 ustawy w przypadku, gdy omyłka popełniona przez Odwołującego nie jest ani oczywistą omyłką pisarską, ani też oczywistą omyłką rachunkową, zaś jej poprawienie powoduje istotną zmianę treści oferty.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 664/09

      Omyłki, o których mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych winny mieć taki charakter, by czynności ich poprawy mógł dokonać Zamawiający samodzielnie, bez udziału wykonawcy w tej czynności.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 10 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 691/09

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 26 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 634/09

      Przepis art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych w szczególności ma na celu umożliwienie poprawiania tego rodzaju błędów, które mogą się pojawić w trakcie sporządzania kosztorysu ofertowego.

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00