Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2024-06-11

rozmowa

Postrzegamy Polskę jako filar NATO

Brad Smith, wiceprezes i prezydent Microsoftu, w rozmowie z Anną WittenbergBrad Smith, wiceprezes i prezydent Microsoftu, w rozmowie z Anną Wittenberg

Smith: Polska to duży kraj z wysoko wykwalifikowanymi pracownikami. Ludzie są innowacyjni i ciężko pracują. To dobre miejsce do inwestowania, są tu możliwości rozwoju. Ten kraj ma szansę stać się „polską Doliną AI”

Czy mimo trwającej za naszymi granicami wojny Polska nadal jest dobrym miejscem do inwestowania dla firm takich jak Microsoft?

Tak, absolutnie. Myślę, że bliskość wojny oznacza, że inwestycje w technologię są potrzebne w sposób bardziej znaczący niż kiedykolwiek wcześniej. Tym, co napędza inwestycje, jest możliwość pracy z dużą grupą ludzi, którzy chcą wprowadzać innowacje i potrzebują technologii. Dokładnie taka społeczność sprawia, że Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania. To, co jest niesamowite w Polsce, to heroiczna historia ludzi, którzy przyjmują uchodźców z Ukrainy, wspierają ich i wciąż skupiają się na rozwoju gospodarczym kraju.

Zakładam jednak, że wojna to poważny problem dla firmy – w zeszłym roku otworzyliście tutaj region Azure. Była to inwestycja o wartości 1 mld dol.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00