Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna na dzień 19-04-2024
Porada aktualna na dzień 19-04-2024
Data publikacji: 2023-03-07

Czy usługi wygłaszania wykładów dla lekarzy są zwolnione z VAT

PROBLEM

Lekarz zarejestrowany jako czynny podatnik VAT świadczy usługi wygłaszania wykładów na szkoleniach, kursach medycznych, konferencjach, sympozjach i kongresach dla lekarzy. Czy świadczone przez niego usługi korzystają ze zwolnienia z VAT?

RADA

Usługi wygłaszania wykładów dla lekarzy są zwolnione przedmiotowo z VAT jako usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach. Szczegóły w uzasadnieniu.

UZASADNIENIE

Usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego są zwolnione od VAT, jeżeli jest spełniony jeden z trzech warunków określonych przepisami art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a–c ustawy o VAT albo warunek z § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia w sprawie zwolnień od VAT (zob. tabelę).

 

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00