Biuletyn Rachunkowości i Finansów 1/2006 z 01.01.2006 [dodatek: Biuletyn Rachunkowości i Finansów, str. 33]
Data publikacji: 01.01.2006
W jaki sposób ewidencjonujemy niezamortyzowaną część leasingowanej maszyny
Spółka od 3 lat leasinguje maszynę w ramach leasingu finansowego. Przyjęto 10-letni okres amortyzacji. Obecnie wykupuje tę maszynę. Co z niezamortyzowaną częścią wartości takiego środka trwałego? Czy obciąża ona koszty okresu, w którym zakończono umowę leasingu? Czy można nie wyksięgowywać środka z ewidencji, czy też należy go wyksięgować i wprowadzić ponownie jako nabyty po wykupie?
PROBLEM



