Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Artykuł aktualny na dzień 22-06-2024
Data publikacji: 2024-05-16

Świadczenia świąteczne dla pracowników i wydatki na świąteczny wystrój firmy - w podatkach i ZUS

1. Świadczenia świąteczne na rzecz pracowników finansowane z ZFŚS

Rodzaj świadczenia

Czy wartość świadczenia jest przychodem pracownika?

Czy wydatki na nabycie świadczenia są kosztem pracodawcy?

Czy wartość świadczenia jest ozusowana?

1

2

3

4

Bon podarunkowy

TAK

Jest przychodem pracownika (jak w tabeli poniżej).

Nie może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 updof.

(art. 12 ust. 1 updof)

NIE

Nie są kosztem pracodawcy.

Dla pracodawcy kosztem uzyskania przychodów są odpisy na ZFŚS.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00