Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 3 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.853.2020.2.KK

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej IP BOX preferencyjną stawką podatkową.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2020 r., uzupełnionym 29 grudnia 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony 29 grudnia 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca od lipca 2020 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą wg przeważającego kodu PKD – 62.01.Z (Działalność związana z oprogramowaniem). Wnioskodawca swój dochód opiera o udział w zyskach z opłat wynikających z umowy licencyjnej oprogramowania, która dotyczy kwalifikowanego prawa własności intelektualnej, przy tworzeniu której wykonuje działalność badawczo-rozwojową w formie badania rynku, planowania, projektowania oraz implementacji strony projektowej projektu. Umowa licencyjna zawierana jest z podmiotami w Polsce, a także za granicą (Wielka Brytania, USA). Wnioskodawca, w związku z kwalifikowanym prawem własności intelektualnej, nie prowadzi działalności, ani nie ma stałej placówki/zakładu w krajach innych niż Polska. Wnioskodawca musi samodzielnie w sposób systematyczny prowadzić badania. Na ich podstawie przygotowywać podstawy projektowe rozwijane dalej i implementowane zarówno przez wnioskodawcę, w formie wewnętrznych języków skryptowych, jak i innych projektantów oraz programistów zespołu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00