Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.771.2020.2.IM

IP BOX - preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej, przesłanki działalności badawczo-rozwojowej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 listopada 2020 r. (data wpływu 10 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek ‒ uzupełniony pismem z 18 stycznia 2021 r. (data wpływu 19 stycznia 2021 r.) ‒ o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni jest programistką i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.

W 2019 r. Wnioskodawczyni świadczyła usługi, w ramach których tworzyła programy komputerowe na rzecz podmiotu zlecającego (dalej: „Zleceniodawca”).

Przedmiotem umowy ze Zleceniodawcą było świadczenie usług programistycznych w zakresie projektowania, tworzenia, programowania, wdrażania, instalacji oprogramowania oraz realizacji projektów informatycznych.

Generalnie, prace prowadzone przez Wnioskodawczynię związane były z pisaniem właściwego kodu źródłowego do aplikacji.

Działania prowadzone przez Wnioskodawczynię zmierzały do stworzenia oprogramowania według ogólnych koncepcji zgłoszonych przez Zleceniodawcę. Zadaniem Wnioskodawczyni było twórcze rozwinięcie i doprecyzowanie tych koncepcji na podstawie ciągle poszerzanej wiedzy oraz zaprojektowanie i opracowanie oprogramowania, które spełniać będzie wymagania Zleceniodawcy oraz sukcesywny rozwój tego oprogramowania. Tworząc oprogramowanie Wnioskodawczyni bazowała na wiedzy i doświadczeniu zdobytym w trakcie edukacji i funkcjonowania w branży IT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00