Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.261.2021.1.SM

Rozpoznania eksportu towarów opodatkowanego wg stawki podatku w wysokości 0%

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 marca 2021 r. (data wpływu 15 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania eksportu towarów opodatkowanego wg stawki podatku w wysokości 0% – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

15 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania eksportu towarów opodatkowanego wg stawki podatku w wysokości 0%.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca – Spółka … (dalej: „Spółka”) posiada siedzibę działalności gospodarczej w Polsce i jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym w Polsce. Spółka prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży napojów energetycznych dla kontrahentów z Polski, z UE i spoza UE.

Spółka chciałaby dokonać dostawy zgodnie z następującym schematem:

  • Spółka występuje jako pierwszy podmiot w łańcuchu, dokonując dostawy towarów na rzecz spółki z siedzibą na X (dalej określanej jako: „Pośrednik”), która ten sam towar będzie sprzedawać podmiotowi mającemu siedzibę w Y (dalej określanemu jako: „ostateczny Nabywca”).
  • Spółka na ten fakt wystawi fakturę sprzedaży dla Pośrednika bez polskiego VAT. Na fakturze jako miejsce dostawy wskaże terytorium Y oraz dokona odprawy celnej w Polsce. Spółka widnieć będzie w dokumentach jako eksporter i będzie w posiadaniu dokumentu IE-599 w postaci elektronicznego pliku w formacie xml, potwierdzającego wywóz towarów poza UE.

Transport towarów będzie odbywać się kontenerem, który zostanie przetransportowany bezpośrednio z siedziby Spółki w Polsce do ostatecznego Nabywcy w Y w taki sposób, że:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00