Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.93.2021.2.SP

zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów umorzonych wierzytelności, które zostały wcześniej zarachowane jako przychód należny oraz braku rozpoznania przychodu (dochodu) z tytułu nieodpłatnego otrzymania akcji, jak również z tytułu zbycia tych akcji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 marca 2021 r. (data wpływu 26 marca 2021 r.) uzupełnionym pismem z 2 czerwca 2021 r. (data nadania 2 czerwca 2021 r., data wpływu 2 czerwca 2021 r.) będącym odpowiedzią na wezwanie z 28 maja 2021 r. (data wysyłki 28 maja 2021 r., data doręczenia 29 maja 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów umorzonych wierzytelności, które zostały wcześniej zarachowane jako przychód należny – jest prawidłowe.
  • braku rozpoznania przychodu z tytułu nieodpłatnego otrzymania akcji – jest nieprawidłowe,
  • rozpoznania przychodu z tytułu zbycia tych akcji – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów umorzonych wierzytelności, które zostały wcześniej zarachowane jako przychód należny oraz braku rozpoznania przychodu (dochodu) z tytułu nieodpłatnego otrzymania akcji, jak również z tytułu zbycia tych akcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

A. z siedzibą w B. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym tzn. podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług informatycznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00