Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.667.2021.1.AMA

możliwość wykazywania osobno na fakturze dokumentującej dostawę towaru pozycji dotyczących ceny towaru, kosztu pakowania i kosztu transportu

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 października 2021 r. (data wpływu 12 października 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wykazywania osobno na fakturze dokumentującej dostawę towaru pozycji dotyczących ceny towaru, kosztu pakowania i kosztu transportu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

12 października 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wykazywania osobno na fakturze dokumentującej dostawę towaru pozycji dotyczących ceny towaru, kosztu pakowania i kosztu transportu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą od 1 sierpnia 1990 r. i zarejestrowaną w CEIDG. Zajmuje się produkcją i sprzedażą (...). Siedziba firmy znajduje się w (…), a oddziały w (…) i w (…). Innych działalności Wnioskodawca nie prowadzi i nie posiada innych źródeł przychodów. Księgi rachunkowe prowadzone są na mocy przepisów ustawy o rachunkowości (Dz. U. z 2018 r. poz. 395).

Zainteresowany jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT i VAT-UE od 2004 roku.

W związku ze zmianą przepisów od dnia 1 lipca 2021 r. i przekroczeniu limitu podatnik skorzystał z procedury unijnej i zarejestrował się.

Firma prowadzi sprzedaż wysyłkową dla odbiorców hurtowych i osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczych zarówno na terenie Polski, na terenie UE jak i w pozostałych krajach świata. W związku z tym wystawia dokumenty sprzedaży stosując właściwe stawki VAT związane ze sprzedawanymi towarami i krajami wysyłki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00