Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.558.2021.1.SK

dotyczy ustalenia, czy: • kwota Support Payment, wypłacana przez Spółkę na rzecz Zainteresowanych, przeznaczona na pokrycie całości lub części kosztów związanych z dostosowaniem hoteli do standardów danej marki, stanowi dla Wnioskodawcy pośredni koszt uzyskania przychodu potrącany w momencie jego poniesienia, tj. w dniu w którym ujęto kwotę Support Payment w księgach rachunkowych Wnioskodawcy po raz pierwszy, na jakimkolwiek koncie innym niż konto rezerw lub biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów; • w przypadku zwrotu całości lub części kwoty Support Payment, w wysokości Wymagalnego Salda, przez jednego lub obu Zainteresowanych na rzecz Spółki na skutek wystąpienia zdarzeń przewidzianych w Umowie o Wsparciu, Wnioskodawca zobowiązany będzie do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów lub zwiększenia przychodów w okresie rozliczeniowym, w którym zostanie otrzymana faktura korygująca.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 października 2021 r.  o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:

·    kwota Support Payment, wypłacana przez Spółkę na rzecz Zainteresowanych, przeznaczona na pokrycie całości lub części kosztów związanych z dostosowaniem hoteli do standardów danej marki, stanowi dla Wnioskodawcy pośredni koszt uzyskania przychodu potrącany w momencie jego poniesienia, tj. w dniu w którym ujęto kwotę Support Payment w księgach rachunkowych Wnioskodawcy po raz pierwszy, na jakimkolwiek koncie innym niż konto rezerw lub biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów;

·    w przypadku zwrotu całości lub części kwoty Support Payment, w wysokości Wymagalnego Salda, przez jednego lub obu Zainteresowanych na rzecz Spółki na skutek wystąpienia zdarzeń przewidzianych w Umowie o Wsparciu, Wnioskodawca zobowiązany będzie do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów lub zwiększenia przychodów w okresie rozliczeniowym, w którym zostanie otrzymana faktura korygująca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00