Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.842.2021.2.MGO

niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego do spółki jawnej

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 listopada 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 28 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego do spółki jawnej.

Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 stycznia 2022 r. (wpływ 19 stycznia 2022r.) o  doprecyzowanie opisu sprawy oraz 18 stycznia 2022 r. (wpływ 20 stycznia 2022 r.) o pełnomocnictwo.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną (dalej również jako: „podatnik”), w przyszłości będzie wspólnikiem spółki jawnej (dalej jako: „Spółka”). Wnioskodawczyni posiada status polskiego rezydenta podatkowego. Nie prowadzi i nie zamierza prowadzić działalności gospodarczej. W opisywanym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawczyni otrzyma w formie darowizny do majątku osobistego (tj. niezwiązanego z prowadzoną przez Wnioskodawczynię działalnością gospodarczą) prawo ochronne na znak towarowy i związane z nim autorskie prawo majątkowe. Darowizna zostanie dokonana przez ojca Wnioskodawczyni. Wnioskodawczyni rozważa wniesienie znaku towarowego w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki jawnej w zamian za ogół praw i obowiązków, wynikających z bycia wspólnikiem spółki jawnej. Przed dokonaniem aportu Wnioskodawczyni uzyska wycenę rzeczoznawcy majątkowego, który określi wartość rynkową znaku towarowego. Wartość wkładu zostanie określona w wartości rynkowej. Przedmiotem wkładu nie będzie przedsiębiorstwo ani jego zorganizowana część. Wnioskodawczyni obejmie ogół praw i obowiązków w spółce jawnej. Znak towarowy nie będzie wprowadzony do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawczyni w chwili dokonywania aportu. Znak towarowy nie będzie amortyzowany przez Wnioskodawczynię. Znak towarowy w chwili wniesienia aportu będzie pozostawał składnikiem majątku osobistego Wnioskodawczyni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00