Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 8 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.919.2021.3.MGO
Działalność P. stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa i jej zbycie w ramach podziału przez wydzielenie do Spółki Przejmującej nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest w części prawidłowe i w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
26 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 22 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych podziału przez wydzielenie na gruncie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób prawnych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 3 lutego 2022 r. (wpływ 7 lutego 2022 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 1
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 2
Opis zdarzenia przyszłego
Sp. z o.o.1 (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest polskim rezydentem podatkowym podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatnikiem podatku od towarów i usług.
Działalność gospodarcza Wnioskodawcy jest skoncentrowana na:
-wydawaniu gazet,
-wydawaniu portali internetowych,
-wydawaniu czasopism i wydawnictw periodycznych,
-usługach reklamowych,
-organizowaniu konferencji branżowych.
Spółka jest wydawcą m.in. ogólnopolskiego dziennika (...) („…”), który jest dystrybuowany poprzez system prenumeraty dla przedsiębiorstw, instytucji i podmiotów fizycznych. Spółka jest także wydawcą różnych portali internetowych o tematyce (...), na których publikuje treści (artykuły, newsy i komentarze) dotyczące polskiej i światowej gospodarki, giełdy i spółek notowanych na giełdzie („…”, „…”, „…”, „…”, „…”, „…”, „…”, „…”).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right