Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 9 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.26.2022.1.BD

Ustalenie, czy składki z tytułu uczestnictwa w organizacjach zrzeszających przedsiębiorców stanowią/będą stanowić koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 13 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy składki z tytułu uczestnictwa w organizacjach zrzeszających przedsiębiorców stanowią/będą stanowić koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (dalej również: „Spółka”) jest spółką akcyjną z siedzibą w Polsce, podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o CIT. Spółka jest producentem opakowań metalowych.

Spółka jest członkiem międzynarodowych organizacji zrzeszających przedsiębiorców. Przystąpienie do tych organizacji jest dobrowolne. Z tytułu uczestnictwa w tych organizacjach Spółka ponosi koszty składek członkowskich.

Pierwszą z tych organizacji jest A AISBL z siedzibą w Belgii, której celem jest promocja recyklingu puszek aluminiowych wśród konsumentów oraz zachowań proekologicznych. Członkami organizacji mogą być wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji opakowań metalowych oraz huty aluminium.

Promocja recyklingu puszek aluminiowych to działanie w ramach społecznej odpowiedzialności Spółki, która nie chce aby jej produkty w końcowym etapie życia trafiały na wysypisko śmieci. Podkreślanie walorów recyklingowych puszek aluminiowych działa korzystnie na wizerunek oferowanych przez Spółkę produktów. Dodatkowo zwiększanie poziomów odzysku puszek aluminiowych ma korzystny wpływ na redukcję zużycia energii w całym łańcuchu dostaw, co przekłada się na korzyści zarówno środowiskowe, jak i finansowe Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00