Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 9 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.128.2022.2.MP

Nieuznanie Wnioskodawców za podmioty działające w charakterze podatników podatku VAT z tytułu uczestnictwa w mechanizmie konsolidacji rachunków bankowych na podstawie umowy zawartej z Bankiem.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

8 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy nieuznania Wnioskodawców za podmioty działające w charakterze podatników podatku VAT z tytułu uczestnictwa w mechanizmie konsolidacji rachunków bankowych na podstawie umowy zawartej z Bankiem. Uzupełnili go Państwo - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 19 kwietnia 2022 r. (wpływ 20 kwietnia 2022 r.).

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)Zainteresowany będący stroną postępowania:

·A. Spółka z o.o.

2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania:

·B. Spółka z o.o.

·C. Spółka z o.o.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

A. sp. z o.o., B. sp. z o.o. oraz C. sp. z o.o. (dalej łącznie jako: Wnioskodawcy, Spółki lub Grupa A) tworzą grupę podmiotów powiązanych osobowo.

Spółki prowadzą działalność z zakresu projektowania, montażu oraz serwisu instalacji odnawialnych źródeł energii takich jak kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, pompy ciepła. Spółki wykonują instalacje w domach jednorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej oraz wielu innych.

W toku bieżącej działalności, Spółki osiągają różne wyniki finansowe oraz posiadają odmienne zapotrzebowanie na środki pieniężne konieczne dla realizacji zawartych kontraktów. Zdarza się, że dochodzi do sytuacji, w których okresowo jedna ze Spółek jest nadpłynna finansowo - posiada nadwyżkę środków pieniężnych w relacji do potrzeb, natomiast inna ze Spółek w tym samym czasie notuje niedobór środków pieniężnych w  relacji do zapotrzebowania na środki finansowe niezbędne do realizacji bieżących projektów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00