Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.57.2022.2.PRM

Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży dokonywanej za pośrednictwem zewnętrznej platformy sprzedażowej oraz możliwości dokumentowania ww. sprzedaży dokumentami wewnętrznymi przy jednoczesnym prowadzeniu ewidencji sprzedaży i ewidencji zwrotów.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

9 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 3 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży dokonywanej za pośrednictwem zewnętrznej platformy sprzedażowej oraz możliwości dokumentowania ww. sprzedaży dokumentami wewnętrznymi przy jednoczesnym prowadzeniu ewidencji sprzedaży i ewidencji zwrotów. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 8 kwietnia 2022 r. (wpływ 13 kwietnia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

(...) S.A. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest spółką prawa handlowego z siedzibą w Polsce i czynnym podatnikiem VAT w Polsce. Przedmiotem przeważającej działalności Spółki jest sprzedaż detaliczna odzieży. Spółka prowadzi sprzedaż odzieży w sklepach stacjonarnych oraz za pośrednictwem sklepu internetowego. Oferta Wnioskodawcy kierowana jest do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (dalej: „Klient”).

W celu zwiększenia sprzedaży, Spółka zawarła umowę partnerską ze spółką Z. z siedzibą w Niemczech (dalej: „Z.”). Z. prowadzi sklep internetowy w formie platformy internetowej, na której Klient może dokonać zakupu różnych towarów. Przedmiotem umowy pomiędzy Wnioskodawcą a Z. jest sprzedaż towarów Spółki za pośrednictwem platformy Z. w systemie programu połączonego sprzedawcy detalicznego. Współpraca Spółki z Z. polega na udostępnieniu do sprzedaży towarów Spółki na platformie internetowej Z. W opisanym kanale dystrybucji Z. pośredniczy w sprzedaży towarów Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00