Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.274.2022.4.AW

Zbycie nieruchomości bądź umorzenie 50% pożyczki z PFR nie spowoduje utraty przez Spółkę prawa rozliczenia się z ryczałtu, o którym mowa w art. 28j

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 12 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. ustalenia, czy zbycie nieruchomości (lub w przypadku uznania czynności sprzedaży za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa lub przedsiębiorstwa), bądź umorzenie 50% pożyczki z PFR, spowoduje utratę przez Spółkę prawa rozliczenia się z ryczałtu, o którym mowa w art. 28j ustawy o CIT (pytanie oznaczone we wniosku numerem 2).

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 6 czerwca 2022 r. (wpływ 10 i 13 czerwca 2022 r.) oraz pismem z 8 czerwca 2022 r. (wpływ 13 czerwca 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest spółką kapitałową prawa polskiego oraz polskim rezydentem podatkowym. Spółka posiada status czynnego podatnika VAT oraz planuje zmianę formy rozliczenia podatku od osób prawnych na ryczałt, o którym mowa w art. 28j ustawy o CIT.

Spółka w 2020 r. otrzymała subwencję z PFR na kwotę 2,5 mln zł w ramach tarczy antykryzyowej, z czego 50% zostało umorzone i stało się przychodem Spółki zakwalifikowanym w roku 2021 jako pozostałe przychody operacyjne.

Spółka jest właścicielem nieruchomości położonej w miejscowości (…), gmina (…), która to nieruchomość stanowi działkę o nr (…) o obszarze (...) ha, oznaczonej jako BI - inne tereny zabudowane, dla której Sąd Rejonowy w (…) prowadzi księgę wieczystą (…), zabudowaną budynkiem mieszkalno-gastronomicznym o powierzchni użytkowej (...) m (dalej jako: Nieruchomość). Spółka na terenie Nieruchomości prowadzi stację paliw wraz z serwowaniem posiłków (mała gastronomia na stacji). Posiada koncesję na obrót paliwami oraz koncesję na alkohol.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00