Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.79.2022.2.MW

Uznanie, że aport opisanej we wniosku Części Przedsiębiorstwa stanowi zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, w konsekwencji, czego do transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie spod opodatkowania VAT przewidziane w art. 6 pkt 1 ustawy.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania, że aport opisanej we wniosku Części Przedsiębiorstwa stanowi zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, w konsekwencji, czego do transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie spod opodatkowania VAT przewidziane w art. 6 pkt 1 ustawy.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 24 maja 2022 r. (wpływ 25 maja 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (Zbywca) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskodawca również jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT od (...) 2011 roku.

Nabywca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nabywca również jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT od (...) 2020 roku.

Wnioskodawca oraz Nabywca są podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych. Wnioskodawca posiada 100% udziałów w spółce będącej Nabywcą.

Wnioskodawca planuje przenieść na Nabywcę w formie wkładu niepieniężnego (aportu) Część Przedsiębiorstwa zajmującą się zarządzaniem nieruchomością i wynajmem pomieszczeń (dalej: „Część Przedsiębiorstwa”).

Obejmować ona będzie w szczególności:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00